Grupa 0 A

Przedszkole Niepubliczne Reksio


 

 

Grupa 0 A

Grupa 0 B

BRATKI

bratki

STOKROTKI

stokrotki

FIOŁKI

fiołki

CHABRY

Projekty oraz akcje edukacyjne realizowane w roku przedszkolnym 2023/2024:

Grupa 0 A

 

 „ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY !"

Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Angielski jest fun- tastyczny!” jest pokazanie uczniom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zapoznanie dzieci i nauczycieli z ideą dwujęzycznego nauczania. Założeniem projektu jest zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego, uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się języka, rozwijanie zainteresowania krajami anglojęzycznymi, rozwijanie wiary we własne możliwości językowe, wdrażanie do samodzielności w procesie uczenia się języka obcego.

 EUROPA I JA”

Poprzez udział w Projekcie uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją szkolną placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami. Założeniem jest przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie, zdobywanie nowych doświadczeń i rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy, pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw, integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie, integracja środowiska pedagogicznego realizującego Projekt, wykorzystanie TIK w pracy nauczyciela.

"ZDROWO I SPORTOWO"

Głownym celem akcji jest promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci. Założeniem programu są aktywne dzieci to zdrowsi dorośli, aktywność fizyczna zmniejsza otyłość, zapobiega wielu chorobom i poprawia odporność organizmu, zdrowe nawyki trwają przez całe życie, aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji, zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie.

"SZTUKA EMOCJI"

Głównym celem jest przybliżenie i oswojenie dzieci ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach. Założeniem projektu jest wzmacnianie poczucia wartości, indywidualności, oryginalności dziecka oraz potrzeby tworzenia relacji osobowych i uczestnictwa w grupie, przygotowywanie do rozumienia emocji, uczuć własnych i innych ludzi oraz dbanie o zdrowie psychiczne, tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki, tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy.

WRZESIEŃ 2023

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września. Bogactwo językowe Europy stanowi niezwykłą wartość, którą należy doceniaćwykorzystywać i pielęgnowaćRozwijanie umiejętności językowych i jest  zarówno koniecznością, jak i prawem  KAŻDEGO z nas – takie jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków, a  zasadniczym celem  obchodów Dnia Języków jest podnoszenie  świadomości w zakresie: bogactwa i różnorodności językowej  Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać.

received_329888846377373.jpeg

Dzień Przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują dzień przedszkolaka. Były zabawy, konkurencje. Dzięki zdjęciom będziemy mogli podziwiać urocze uśmiechy dzieci, ich kreatywność i radość płynącą z każdej chwili spędzonej w tym uroczystnym dniu.

379585321_280932094876503_66637516346849577_n.jpg

Dzień Emotikona

Dnia 19.09 obchodziliśmy "Dzień Emotikona". Dzieci są pełne energii i radości, widać to na ich uśmiechniętych twarzach. Dzisiejsza zabawa polegała na tworzeniu różnorodnych emotikon, które mogły wyrażać wiele emocji i uczuć. Wśród wystawionych prac możemy zobaczyć emotikony wyrażające szczęście, smutek, zaskoczenie i wiele innych emocji. Dzieci świetnie się bawiły, ucząc się jednocześnie wyrażać swoje uczucia w kreatywny sposób. Oglądając galerię zdjęć, można zauważyć, jak wiele zadowolenia przyniosła ta aktywność dzieciom i jak ważne jest rozwijanie ich umiejętności emocjonalnych od najmłodszych lat :)

380817825_778490560950874_1239651418898540205_n.jpg

CZERWIEC 2023

Dzień Przyjaciela

9 czerwca to Światowy Dzień Przyjaciela. Dla naszych dzieci to niezwykła okazja, aby przypomnieć sobie jak ważne jest mieć przyjaciół i dlaczego warto o nich dbać. To był dzień pełen uśmiechu i zabawy. Dziękujemy Mamie Jagody za pyszne ciasteczka z okazji tego święta :)

Światowy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy, upominki, pyszny podwieczorek, kolorowe balony, i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

 

MAJ 2023

Dzień Mamy i Dzień Taty

Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku – to Święto Mamy i Taty. Ta wyjątkowa uroczystość w naszym przedszkolu obyła się 22 maja. Przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Mali artyści ubrani w odświętne stroje recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, tańczyli, przedstawiali inscenizacje , zaś w podziękowaniach pociechy wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. 

 

Międzynarodowy Dzień Zdrowia

12 maja Międzynarodowym Dniem Zdrowia Roślin. Celem jest podniesienie globalnej świadomości na temat znaczenia zdrowia roślin – a od niego zależy zdrowie zarówno nasze, jak i naszej planety. Rośliny stanowią 80 proc. żywności, którą jemy i produkują 98 proc. tlenu, którym oddychamy.

Wycieczka do jednostki Straży Pożarnej

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego oraz zabawa w gaszenie pożaru.

KWIECIEŃ 2023

Dzień Czekolady

Dnia 13.04.2023r, w przedszkolu obchodziliśmy bardzo smaczny dzień- Dzień czekolady. Wszystkie dzieci długo na niego czekały. Poznaliśmy historię powstania czekolady a także jej składniki. Dzieci przyniosły różne czekolady i odbyła się degustacja. Dodatkową atrakcją była fontanna czekoladowa przyniesiona przez mamę Jagody, za co serdecznie dziękujemy.

 

MARZEC 2023

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca - był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyły nam wesołe zabawy, tańce oraz śpiewy. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia był pokaz „Szalonych fryzur”. Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za pomysłowość.

LUTY 2023

Dzień Dinozaura

26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Dzieci mogły podczas zajęć dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia tych fascynujących gadów. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą dinozaurów. Oglądały książki i albumy. Wykonały kilka prac plastycznych. Dodatkowym urozmaiceniem była zabawa w paleontologa polegająca na odszukiwaniu szkieletów dinozaurów, celowanie piłeczkami w dinozaura, tworzenie z masy solnej. Dzieci wykazały duże zainteresowanie tematem i chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Dzień Pizzy

Dnia 9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi.Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, domowej pizzy przygotowanej przez nas samych. To był niezwykle smakowity dzień!

STYCZEŃ 2023

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości, na której mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

 

Bal Karnawałowy

Karnawał to czas zabaw i balów. Także i w naszym przedszkolu odbył się dziś długo wyczekiwany bal karnawałowy. Dzieci od samego rana przychodziły z uśmiechem i prezentowały swoje piękne stroje. Biletem wstępu był dobry humor, którego nikomu nie zabrakło:) Dzieci zaprezentowały stroje na wybiegu wśród owacji kolegów i koleżanek. Brały udział w różnych konkursach a przede wszystkim tańczyły do znanych przebojów. Zabawa była udana i napewno zostanie w pamięci zwłaszcza, że to już ostatni bal w przedszkolu.

 

GRUDZIEŃ 2022

Mikołajki

Dziś w przedszkolu długo wyczekiwany przez wszystkich dzień -Mikołajki :) z samego rana odwiedził nas miły gość z brodą, który przyniósł nam drobne upominki:) zaśpiewaliśmy mu piosenkę i poczęstowaliśmy piernikami. Następnie poszliśmy do Biblioteki na ciekawe zajęcie świąteczne. Obejrzeliśmy teatrzyk, celowaliśmy prezentami do komina i wykonaliśmy piękna pracę plastyczną. Po powrocie obejrzeliśmy film i zjedliśmy pyszne pierniczki, które upiekła Maja z mamą za co bardzo dziękujemy :))) ostatnie w przedszkolu Mikołajki uważamy za naprawdę udane :) Było wesoło :)

 

LISTOPAD 2022

Poznajmy swoje prawa

W czwartek 17 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.Warto podkreślić – inicjatorką tego dokumentu była Polska, a inspiracja była myśl Janusz Korczak, który jako pierwszy nawoływał do podmiotowego traktowania dziecka.Każdemu dziecku przysługują prawadziecka, tak jak każdemu dorosłemu przysługują prawa człowieka.Praw tych nikt nie może dziecka pozbawiać. Rozmawialiśmy o prawach dziecka, oglądaliśmy film edukacyjny „Prawa dziecka ważna sprawa” oraz kolorowaliśmy ilustracje o prawach dziecka.

 

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odśpiewaliśmy dziś hymn narodowy oraz piosenkę o niepodległości. Odbyła się także lekcja dotycząca 11 listopada, aby wytłumaczyć dzieciom jak ważne jest poczucie przynależności narodowej.

 

PAŹDZIERNIK 2022

Zespół Folklorystyczny „Solecczanie”

Dnia 25.10.2022 r, do naszego przedszkola zawitali Przedstawiciele Zespołu Folklorystycznego „Solecczanie”,dzięki zaproszeniu mamy Marianny dowiedzieliśmy .się jak wyglądają tradycyjne kujawskie stroje ludowe oraz mogliśmy usłyszeć kilka pieśni z repertuaru zespołu.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować w tym dniu, swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne posiłki. Słowa tych podziękowań zawarte były w wierszach, piosenkach i tańcach, przygotowanych przez dzieci z grupy „0” A i B.

Ratownik Medyczny

W przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego z Bydgoskiego Centrum Ratownictwa Medycznego - p. Macieja. Dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionych przez siebie fantomach. Najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

 

WRZESIEŃ 2022

Dzień Chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom medale, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Dzień Przedszkolaka

 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

CZERWIEC 2022 

Wycieczka do ZOO

 

2 czerwca wybralismy się na wycieczkę. Celem był Ogród Fauny Polskiej w Myślęcinku. Dzieci miały okazję zobaczyć różne zwierzęta i ptaki oraz poznać ich zwyczaje.Pogoda nam dopisała mimo nocnego i porannego deszczu.

 

 

Dzień dziecka

Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy jednakże jest taki dzień w roku - kiedy dzieci czują się szczególnie ważne, a wszyscy dorośli chcą im sprawić radość. To Dzień Dziecka. Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu odbył się na sportowo oraz w śpiewającym nastroju :))

 

 

MAJ 2022

Dzień zdrowia roślin

 

W związku z Międzynarodowym Dniem Zdrowia Roślin, który obchodzony jest 12 maja każdego roku, Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Centralne Laboratorium Oddział w Bydgoszczy, przygotował dla dzieci pogadankę dotyczącą zagadnień dotyczących ZWIĘKSZENIA ŚWIADOMOŚCI ZNACZENIA ROŚLIN W ŻYCIU CZŁOWIEKA. Spotkanie prowadziła pani Helena Łojewska. Dzieci otrzymały dyplomy, jabłka, kolorowanki i naklejki. Dzieciom najbardziej podobały się dżdżownice.

 

 

Dzień strażaka

Dnia 5 maja wybraliśmy się na wycieczkę do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu Kujawskim. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca Strażaka i dlaczego jest tak ważna. Złożyliśmy również życzenia z okazji przypadającego 4 maja Dnia Strażaka.

 

KWIECIEŃ 2022

 

Wielkanoc

Okres przedświąteczny w przedszkolu jest wypełniony tekstami, piosenkami oraz pracami o treści wielkanocnej. Nawet zajączek wielkanocny docenił trud i przyniósł upominki.

 

 

Koncert w Szkole Muzycznej

 

7 kwietnia mieliśmy wspaniałą okazję uczestniczyć w koncercie zorganizowanym w Szkole Muzycznej. Uczniowie przygotowali piękny występ. Dzieci z naszej grupy były oczarowane.

 

 

 Dzień książki dla dzieci

 

Każdego roku 2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena, obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Na zaproszenie Biblioteki dla Dzieci uczestniczyliśmy w zajęciach bibliotecznych. Dzieci dowiedziały się jakie rodzaje książek można wypożyczać oraz jakie zasady obowiązują czytelnika.

 

 

MARZEC 2022

Pierwszy Dzień Wiosny

 

21 marca przypadał pierwszy dzień wiosny. Jak co roku świętowaliśmy go pt. „Dzień szalonych fryzur”. Oglądaliśmy i wspólnie nazywaliśmy fryzury. Było wesoło i kolorowo. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie fryzur :)

 

 

 Dzień matematyki 

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca.Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał.Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, z okazji Dnia Matematyki przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat.

 

 

LUTY 2022

Dzień kota

Na „Dzień kota” zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki Publicznej. Panie przygotowały dla nas mnóstwo atrakcji. Zajęcia rozpoczął teatrzyk pacynkowy z zagadkami, na które udało się nam bezbłędnie odpowiedzieć. Następnie oglądaliśmy różne książki, których bohaterami były koty. Wykonaliśmy śliczne koty z papieru. Układaliśmy puzzle. Ogromną atrakcją było przechodzenie przez papierowy komin, nawijanie wełny tak, aby kotek złapał myszkę, a także rzucanie piłeczkami w buzie kotka. Zajęcia były pięknie przygotowane i bardzo podobały się dzieciom.

 

 

Dzień pizzy

 

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w tym roku nasz przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Po części teoretycznej sala zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci umyły ręce i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Na przygotowanym spodzie przedszkolaki smarowały sos, układały wędlinę, pomidorki i posypywały serem. Była to ogromna frajda dla dzieci, bo każde miało do wykonania określone zadanie. Przygotowane pizze trafiły do piekarnika, a zapach rozchodził się po całym przedszkolu i dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować samodzielnie przygotowanego dania. Aż nadszedł ten moment. Mali kucharze doczekali się efektów swojej pracy. Mniam, mniam. Było fantastycznie i smacznie.

 

 

STYCZEŃ 2022

Bal karnawałowy

 

13 stycznia nadszedł długo wyczekiwany dzień przez wszystkie dzieci - dzień balu karnawałowego. Sala przedszkolna pięknie przystrojona uatrakcyjniła imprezę. Wszędzie mnóstwo balonów, serpentyn, kolorowe ozdoby. Dzieci przybyły pięknie przebrane i zabrały ze sobą dobry humor. Tańczyliśmy przy ulubionych przebojach, braliśmy udział w różnych konkursach, a na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

 

 

GRUDZIEŃ 2021

 

Wigilia

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Z radością zawsze czekamy na przedszkolną wigilię, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie. W tym roku podobnie jak w poprzednim ze względu na trwającą pandemię COVID -19 nasze świętowanie wyglądało trochę inaczej. Każda grupa celebrowali dzień w swojej sali. Jednak humory dopisywały, a świąteczna atmosfera nas nie opuszczała. Wszystkim dzieciom z naszej grupy oraz ich rodzinom życzymy dużo zdrowia i wszystkiego, co najlepsze na te nadchodzące Święta.

 

 

Mikołajki

 

„6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty” Dziś nasza grupa obchodziła Mikołajki w przedszkolu, oglądaliśmy spektakl pt. „Elfy trzy”, a dzieci otrzymały słodkie upominki.

 

 

 

LISTOPAD 2021

Dzień praw dziecka

Dnia 19 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Z tej okazji w naszej grupie były przeprowadzone zajęcia dydaktyczne zakończone wykonaniem plakatu. Dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata.

 

 

Dzień postaci z bajek

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

 

 

PAŹDZIERNIK 2021

Zajęcia na hali sportowej

"RAZEM ĆWICZYMY I ŚWIETNIE SIĘ BAWIMY" to program gimnastyki profilaktycznej stworzony na potrzeby dzieci 6-letnich przez I. Boczkaja. Zawarte w nim zabawy i ćwiczenia mają na celu przeciwdziałanie wadom postawy poprzez wyrabianie prawidłowych nawyków. Ćwiczymy pozycję skoordynowaną w staniu, siedzeniu i leżeniu. Nauczycielki zwracają uwagę, aby poprawnie wykonywać ćwiczenia na sali, a także korygować postawę w przedszkolu.

 

 

Dzień gier planszowych

 

Dzień Gier Planszowych pod hasłem „Gry planszowe to jest to!” Zajęcia, na które przedszkolacy czekali już od dłuższego czasu, rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej, dzięki której dowiedzieli się o najstarszych grach planszowych powstałych jeszcze przed nasza erą. Dzieci zainteresował również ranking najpopularniejszych gier planszowych. Okazało się, że wiele z nich posiadają w swoich kolekcjach. Po tej części rozpoczęła się wspaniała zabawa w gronie kolegów i w towarzystwie ulubionych gier planszowych. W rozmowie z dziećmi potwierdziły się słowa zawarte w prezentacji o niezwykłej roli gier planszowych, które uczą, wychowują, kształcą, integrują oraz motywują do działania. Na pewno w przyszłości powtórzymy naszą zabawę.

 

 

WRZESIEŃ 2021

Dzień przedszkolaka

 

Dzień Przedszkolaka to ważna data. Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata. Dzieci są ważne, każdy to powie- z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek. Więc wszystkim dzieciom, małym i dużym, życzyć dziś chcemy długich podróży.Spełnienia marzeń, cudownych wrażeń, mnóstwa radości i samych słodkości.

 

 

Pierwsze dni w roku szkolnym 2021/2022

 

Wakacje minęły, ale w zabawowej atmosferze uczymy się wielu potrzebnych umiejętności m.in zasad zachowania się i zgodnej zabawy, ustawiania na zbiórki, chodzenia w parach, rozróżniania lewej i prawej strony ciała, poruszania przy muzyce i gry na instrumentach. Pełnimy już pierwsze dyżury oraz  mamy swoje obowiązki. Przed nami jeszcze wiele ciekawych zajęć.

 

 

_________________________________________________________

CZERWIEC 2021

 

Zakończenie roku 2020/2021

To, czego nauczyliście się w przedszkolu to pierwszy bagaż doświadczeń na całe życie: pierwsza książka, pierwsze zabawy z rówieśnikami. To niezatarte wspomnienia Waszego dzieciństwa, ważne a może nawet najważniejsze. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. W Waszej dalszej edukacji nadal towarzyszyć powinny: zabawa, uśmiech, zadowolenie nawet z małych sukcesów. Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać czas spędzony w Przedszkolu Reksio. 

 

 

Dzień Dziecka

 

W tym roku świętowaliśmy pod hasłem SŁOŃCE DLA WSZYSTKICH DZIECI. Rozmawialiśmy o roli słońca i stworzyliśmy "mapę" myśli,malowaliśmy słoneczne obrazki na streczu, pokonywaliśmy laserowy i sensoryczny tor przeszkód, bawiliśmy się balonami, z chustą KLANZA, tańczyliśmy przy muzyce oraz ćwiczyliśmy na sprzętach siłowni.W tej całej zabawowej atmosferze nie zabrakło czasu na ważne sprawy bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Spotkanie z funkcjonariuszami Policji było bardzo pouczające.

 

 

MAJ 2021

Dzień Mamy i Taty

 

Z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty, Wasze kochane dzieci przygotowały inscenizację pt:" Łąka dla Mamy i Taty", w której poprzez wiersze, taniec i piosenkę w języku migowym wyraziły swoją miłość do Rodziców. Własnoręcznie wykonane prezenty sprawią radość obdarowanym bliskim. Zapraszamy do obejrzenia filmików: grupa 0A  https://youtu.be/RhfcPtbP0tY ; https://youtu.be/a6d1gaWboh4 , grupa 0B https://youtu.be/u2KvmmxwBqs  ; https://youtu.be/i36hMkvEUew

 

 

Światowy Dzień Pszczół

 

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Na naszej planecie żyje około 20 tys. gatunków dziko żyjących pszczół. To bardzo pracowite i pożyteczne stworzenia. Do wyprodukowania 1 kg miodu, pszczoły muszą przysiąść około 4 miliony razy na kwiatach lub liściach. W tym dniu dzieci wykonały "Wesołe pszczoły" z opakowań po zabawce z Kinder Niespodzianki, obejrzały filmy edukacyjne, dowiedziały się jak można zrobić domek dla pszczół, zatańczyły przy piosence "Taniec Mai", wykonały gimnastykę języka przy zabawie "Śniadanie Puchatka".

 

 

 

KWIECIEŃ 2021

 

Dzień Ziemi

 

Prezentacje indywidualne strojów - wypowiedzi słowne i ruchowe - zdjęcia - "żywy plan"- dzieci przebrane za ROŚLINY, ZWIERZĘTA, ŻYWIOŁY- tak oto dzieci świętowały 22 kwietnia Dzień Ziemi.

 

 

MARZEC 2021

Dzień szalonych fryzur

 

W piątek 19 marca w przedszkolu było wesoło i bardzo kolorowo. Odbył się Dzień Szalonych Fryzur. Aby uczcić nadejście wiosny, od samego rana podziwialiśmy kolorowe fryzury, plecione warkocze, koki, zaplecione warkoczyki na całej głowie oraz różne dodatki we włosach. Rodzice mieli kolejną okazję, aby wykazać się pomysłowością, kreatywnością i dużą wyobraźnią. Na dziecięcych głowach można było dostrzec skomplikowane sploty i barwne irokezy. Tego dnia nikt nie żałował żelu do włosów, kolorowych lakierów, brokatów, i niepowtarzalnych ozdób do włosów! Dzieci wzięły udział w pokazie tych odlotowych fryzur. Najciekawsze fryzury zostały nagrodzone drobnymi upominkami Już nie pierwszy raz utwierdziliśmy się w przekonaniu, że aby wyśmienicie się bawić wystarczy dobry pomysł, odrobina wyobraźni i poczucie humoru. Brawo, za nami kolejna, już 5 edycja.

 

 fryzury

 

Dzień matematyki

 

12 marca nasza grupa obchodziła Dzień matematyki. Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Tego dnia przedszkolaki dodatkowo brały udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Wszystkie zadania i zabawy jakie dzieci wykonywały, pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

 

 

LUTY 2021

Dzień dinozaura

 

Dinozaury fascynują dzieci. Kryją one wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. W piątek- 26.02.2021r. w naszej grupie obchodziliśmy Dzień dinozaura. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną o tych ogromnych kręgowcach, dzieliliśmy dinozaury na roślinożerne i mięsożerne, szukaliśmy cienia danego dinozaura, rozwiązywaliśmy zadania matematyczne, podążaliśmy śladami prehistorycznych stworzeń oraz robiliśmy skamieliny. To był udany dzień.

 

 

Światowy dzień kota

 

W środę, 17 lutego dzieci obchodziły - Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się obejrzeniem filmu edukacyjnego, który przedstawiał różne ciekawostki o kotach . Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, słuchały wiersza, aktywnie uczestniczyły w zabawie zręcznościowej, ortofonicznej i ćwiczeniu graficznym. Na koniec zajęcia dzieci wykonały maskę kota.

 

           

 

STYCZEŃ 2021

 

Bal karnawałowy

 

Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w środę, 27 stycznia, kiedy w naszym przedszkolu odbył się bal. Tego dnia pojawiły się księżniczki, kotki, kowboje,pojawił się także Batman, pilot, pielęgniarka i wiele, wiele innych postaci. Dzieci świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali podczas pląsów było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły. Dzieci wybrały Królową oraz Króla Balu. Miłą niespodzianką były pyszne babeczki upieczone przez Mamę Igora. Dziękujemy! Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

 

 

 balball

 

Ferie na wesoło

 

W czasie ferii zimowych w naszej grupie był realizowany program pt. „Ferie na wesoło”. Dzieci brały udział w wielu ciekawych zabawach i zajęciach. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną, zabawach i grach ruchowych oraz grach planszowych, które rozwijały ich wyobraźnię, kreatywność, pobudzały do działania i zdrowej rywalizacji. Każdy dzień wypełniony był zajęciami o charakterze integracyjnym, twórczym oraz rozwijającym komunikację w grupie i pozytywną samoocenę. 

 

 

 

GRUDZIEŃ 2020

 

 

Święta coraz bliżej...

 

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy- pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. W zerówce już na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Z wielkim zapałem i dużym zaangażowaniem wykonywały różne ozdoby. Chętnie także śpiewały kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. Powstał także występ artystyczny, który jest udostępniony w kronice grupy na e-dzienniku. 

 

 

Razem ćwiczymy i świetnie się bawimy

 

W każdą środę dzieci z naszej grupy uczestniczą w projekcie RAZEM ĆWICZYMY I ŚWIETNIE SIĘ BAWIMY. Podstawowym celem proponowanych zabaw i ćwiczeń jest przeciwdziałanie powstawaniu wad postawy ciała. Postępowanie profilaktyczne ma na celu: wyrabianie u dziecI nawyku przyjmowania prawidłowej postawy ciała w staniu, leżeniu i siedzeniu oraz naukę prawidłowego oddychania w czasie wykonywania ćwiczeń. Za nami seria ćwiczeń z przyborami i bez. Zachęcamy do powtarzania ćwiczeń w domu.

 

 

 

LISTOPAD 2020 

 

Andrzejki

 

Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego, wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość. Teraz przyszła kolej na zabawę w naszej grupie i sprawdzenie, co dzieci czeka w przyszłości. Magiczne spotkanie - pełne wróżb, radości i zabawy.

 

 

Moje pasje

 

,,Każdy człowiek jest wyjątkowy"- aby to naocznie przedstawić w grupie powstał temat pt. ,,Moje pasje, moje hobby". Rodzice chętnych dzieci przesyłali zdjęcia na których dziecko prezentuje swoje zainteresowania. Zadaniem dzieci było przygotowanie krótkiej prezentacji, w której opowiadały o swoich zainteresowaniach. W ubiegłych latach wychowankowie przynosili swoje kolekcje (albo ich niewielkie fragmenty), rzeczy, które kojarzyły się z danym talentem czy hobby, niestety w tym roku byliśmy zmuszeni zmienić formę zajęć. Nasi milusińscy nie tylko ćwiczyli umiejętność wypowiadania się na dany temat ale przede wszystkim przełamywali swoją nieśmiałość podczas wystąpienia przed całą grupą. Z wszystkich jesteśmy bardzo dumni! Jesteście wyjątkowi!

 

 

Święto Odzyskania Niepodległości

 

Jedenastego listopada uczcić wielkie święto nam wypada. Polska znów stworzyła jedność,​odzyskała niepodległość. W dniu 10.11.2020 roku sale przedszkolne rozbrzmiały Hymnem Narodowym. O godzinie 11:11 dzieci odśpiewały najważniejszą pieśń Polski – Mazurek Dąbrowskiego. A wszystko, aby uczcić 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Odświętnie ubrane z kokardami narodowymi z radością uczestniczyły w akcji “Szkoła do hymnu”. W tym dniu nie był to jedyny element patriotyczny – dzieci recytowały wiersz W. Bełzy "Katechizm polskiego dziecka"oraz inne wiersze okolicznościowe. Ten dzień upłynął pod znakiem Orła Białego i barw biało – czerwonych. 

 Grupa 0B - Mazurek Dąbrowskiego - https://youtu.be/5wnNgVci3jM; montaż słowny "Polska mój dom"- https://youtu.be/ydmpPh_5Tio 

Grupa 0A- "Od morza, aż do Tatr"- https://youtu.be/toam0cxylek - Mazurek Dąbrowskiego - https://youtu.be/k9vKcxVRoq0 - "Katechizm polskiego dziecka" - https://youtu.be/-DagBIheCDY

 

                                  

 

 

PAŹDZIERNIK 2020

Dzień gier planszowych

 

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji i komputera. Zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne, czyli uczą właściwego funkcjonowania w grupie. Wszystkie dzieci 09.10.20 (piątek) mogły przynieść z domu swoją ulubioną grę. Rozpoczęła się wspaniała zabawa w gronie kolegów i w towarzystwie ulubionych gier planszowych. W rozmowie z dziećmi potwierdziły się słowa o niezwykłej roli gier planszowych, które uczą, wychowują, kształcą, integrują oraz motywują do działania.Dzieci miały także możliwość samemu stworzyć grę planszową, przedszkolaki poznały radość współzawodnictwa, wielorakość gier planszowych oraz zasady korzystania z nich. Rozgrywki potraktowały bardzo poważnie, z zaangażowaniem doprowadzały grę do końca godząc się z jej wynikiem. Na pewno w przyszłości powtórzymy naszą zabawę.

 

 

 

Dzień chleba 

 

16.10.2020r. obchodziliśmy Dzień Chleba pod hasłem "Od ziarenka do bochenka, czyli jak powstaje chleb?". Z tej okazji dzieci aktywnie uczestniczyły w pieczeniu chleba. Obserwowały wyrabianie ciasta, a następnie wypiek chleba. Ostatnim etapem była degustacja świeżego i pachnącego pieczywa. Dzieci były ogromnie dumne z powstałych wypieków. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka.” Poznały etapy pracy produkcji chleba oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi.

 

 

 

WRZESIEŃ 2020

 

Wycieczka do Straży Pożarnej 

 

We wrześniu omawialiśmy z dziećmi pojęcie- odwaga, wartość rozumianą jako podejmowanie trudnych decyzji służących dobru oraz przeciwstawianie się złu. W związku z tym we wtorek (22.09) odwiedziliśmy odważnych ludzi jakimi są strażacy.

 

 

Dzień przedszkolaka

 

Dnia 22.09 świętowaliśmy w naszej grupie "Dzień Przedszkolaka", tego dnia wybraliśmy się na plac zabaw do JuraParku. Radość i śmiech dzieci świadczyły o dobrej zabawie. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

WYDARZENIA LUTY 2020Zajęcia otwarte "Malujemy nastrój utworu muzycznego Fryderyka Chopina"

 

Podczas zajęcia muzycznego połączonego z ekspresją plastyczną dzieci wysłuchały utworu muzycznego Fryderyka Chopina Nokturn Des- dur, op.27, nr 2. Zajęcia łączące dwie dziedziny sztuki (muzykę i plastykę) stwarzają dzieciom możliwości wyrażania środkami plastycznymi własnych myśli, uczuć, wyobrażeń i fantazji powstałych podczas percepcji muzyki. Dzieci w sposób swobodny zilustrowały ruchem utwór F. Chopina z wykorzystaniem pasków bibuły. Następnie podczas słuchanego utworu muzycznego dzieci poprzez farbę oddały własne myśli i emocje. Malowały swoje odczucia wywołane nastrojem wysłuchanego utworu geniusza muzycznego F. Chopina, za pomocą barwnych plam powstałych przez maczanie palców w farbie i odbijanie ich na kartce. Spontaniczna wypowiedź plastyczna informuje o procesie percepcji muzyki przez dziecko, o jego wrażliwości artystycznej. W rezultacie większa część prac plastycznych miała charakter "abstrakcyjny", pozostała część, to jakby "ilustracje" do muzyki. Prace plastyczne ukazały również różny poziom ujmowania elementów dzieła muzycznego.

zerowkazajeciaotwartezerowkazajeciaotwarte2

zerowkazajeciaotwarte3

 

 

Dzień Dinozaura

 

DINO DAY był przez prowadzących Państwo K. M. Piotrowskich, podzielony na bloki: informacyjny, ruchowy, eksperymentalny i kreatywny. Po obejrzeniu krótkiego filmu edukacyjnego p. Maciej przeprowadził quiz o dinozaurach. Następnie dzieci pokonały "ścieżkę" śladami dinozaura zakoczoną rzutem piłeczką w jego paszczę. Dzieci zostały zaproszone do stolików gdzie wykonałyt samodzielnie dwa eksperymenty pod czujnym okiem p. Karoliny. Wkrótce przyszedł czas na wspólne zabawy w kole przy muzyce i z chustą Klanzy. Na zaończenie pomogliśmy dzieciom wykonać odciski z masy solnej i dinusia z klamerki. Wszystkie zabawy były przeprowadzone w sposób bardzo ineteresujący sprawiając dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń i uśmiechu. Bardzo dziękujemy prowadzącym.

 dinozaurzerowkadinozaurzerowka2

dinozaurzerowka3dinozaurzerowka4

 

Wycieczka do Planetarium

 

Udaliśmy się autokarem do Centrum Popularyzacji Kosmosu w Toruniu na seans pt. "Cudowna podróż". W trakcie seansu poznaliśmy podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Udaliśmy się także w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Zobaczyliśmy jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznaliśmy Słońce jako jedną z gwiazd oraz sprawdziliśmy, czy w kosmosie można spotkać ufoludki. To był dzień z niezapomnianymi wrażeniami.

 zerowkaplanetariumzerowkaplanetarium2

 

Dzień Ciasta Marchewkowego

 Marchew biała, fioletowa i pomarańczowa. Niezastąpiona bomba witaminowa obecna w każdej kuchni. Od pokoleń wykorzystywana jako podstawowy składnik zup czy surówek, często również jako zdrowa przekąska pomiędzy głównymi posiłkami. Od początku XX wieku popularność zyskała także marchew w postaci słodkiego deseru. Ciastem marchewkowym zajadają się prawie wszyscy na świecie, dlatego 3 lutego warto znaleźć czas i przyrządzić własny, słodki i zdrowy wypiek. W naszym przedszkolu Dzień Ciasta Marchewkowego obchodziliśmy w Walentynki. W tym dniu nasze Drogie Mamy upiekły przepyszne ciasta ozdobione w serduszka. Bardzo dziękujemy Paniom, które przygotowały słodkości.

 zerowkaciastozerowkaciasto2

Panie z Ośrodka Szkolno- Terapeutycznego

14. 01. 2020R. gościliśmy w naszym przedszkolu Panie -terapeutki z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego. Panie przeprowadziły pogadankę na temat: DZIECI NIEWIDOME SĄ WŚRÓD NAS. Panie opowiadały o nauce orientacji w przestrzeni i samodzielnym poruszaniu, które obejmuje: technik ochraniających, ustalenie kierunku poruszania, rozpoznawanie odgłosów przestrzeni, korzystanie z pomocy przewodnika, posługiwanie się laską, korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Panie zaprezentowały duże i grube książki oraz opowiedziały o nauce pisma dotykowego systemem Braille’a (system sześciu punktów rozmieszczonych na obwodzie prostokąta- istnieją 63 znaki).

panie z osrodka zerowka

 

Dzień Babci i Dziadka

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia” Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w przygotowanym programie artystycznym. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek. To były naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

zerodziadekzerodziadek2

 

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 22.01.2020r., gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas balu dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach.

bal0bal01

 

Dzień Popcornu

24 stycznia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Popcornu. Z okazji tego dnia dowiedzieliśmy się, jak i z czego powstaje popcorn oraz mieliśmy okazję go posmakować. Wykonaliśmy taże popcornową pracę plastyczną.


pop1pop2

Mikołajki

Dzisiaj w przedszkolu już od rana panowała wielka radość:) Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa, Świętego Mikołaja!!! Świąteczna atmosfera udzieliła się każdemu, to był bardzo magiczny dzień. Było wspólne śpiewanie świątecznych piosenek, kolęd... Były tańce i dużo radości :) Dzieci w podziękowaniu za upominki, wręczyły Mikołajowi własnoręcznie zrobioną laurkę. Nasze przedszkole odwiedziły również Panie z Urzędu przynosząc ze sobą upominki w postaci książeczki dla każdego Przedszkolaka;) Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci.

zerowkamikolajki2

Jasełka

17.12 i 18.12 dzieci zaprezentowały swoim rodzicom Jasełka i wprowadzili wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne.

zerowkajaselkazerowkajaselka2

zerowkajaselka3

Wigilia w przedszkolu

Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas Wigilia (20.12.2019r.) Świąt Bożego Narodzenia. Pani dyrektor dzieląc się opłatkiem złożyła dzieciom i pracownikom przedszkola najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedliśmy do stołu, na których nie brakowało świątecznych przysmaków. Rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Atmosfera była prawdziwie rodzinna.

zerowkawigilia

SZKOŁA DO HYMNU- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W czasie zajęć o Polsce obejrzeliśmy ciekawą prezentację Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej DZIECI UCZĄ RODZICÓW Udział w Akcji MEN „Szkoła do Hymnu" zakończył cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY. Wspólne odśpiewanie „MAZURKA DĄBROWSKIEGO” odbyło się o godz.11.11.

0A HYMN0AHYMN2

 

SZKOŁA PAMIĘTA

25.10.2019 Wspólnie z wychowankami włączamy się do Akcji MEN „Szkoła pamięta” i zorganizujemy w naszym przedszkolu działania upamiętniające ważne dla nas postaci, a także wydarzenia. Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Zorganizowaliśmy zbiórkę kwiatów w doniczkach i zniczy, udaliśmy się na cmentarz, zapaliliśmy znicze i udekorowaliśmy bezimienne i opuszczone groby, odwiedzić groby znanych ludzi z naszej miejscowości ( Pan Burmistrz A. Nawrocki, Pani B. Komorowska (radna dwóch kadencji w latach 1994 – 2002), Dr W. Konopka)

SZKOLAPAMIETA0A2SZKOLAPAMIETA0A

DZIEN CHLEBA

W roku 2019 Światowy Dzień Chleba przypada na 16 października (środa) Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości, ale i spełnia również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony został przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. W tym dniu porozmawiamy z dziećmi o tym, z czego powstaje chleb, obejrzymy różne rodzaje mąk oraz będziemy uczestniczyć jak nasze mamusie uruchomią maszynę do pieczenia chlebka. Potem, gdy wystygnie, przyrządzimy pyszne i zdrowe kanapki. Już teraz pięknie pachnie.

DZIENCHLEBA0ADZIENCHLEBA2

DZIENCHLEBA3

PASTUSIOWA KRAINA

14.11.2019r. dzieci wraz z Rodzicami i członkami rodzin wykonały pracę plastyczną na konkurs pt. "Pastusiowa Kraine". Konkurs jest prowadzony w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Akademia Aquafresh ("Program Edukacyjny") pod nazwą "Pastusiowa Kraina". Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna przygotowana przez dzieci i nauczycieli nt. "Pastusiowa Kraina" przedstawiająca podstawowe zasady profilaktyki higieny jamy ustnej u dzieci poprzez bohaterów Akademii Aquafresh jakimi są Pastusie. Praca jest umieszczona w galerii konkursowej na stronie internetowej Akademii Aquafresh. Od 15 listopada 2019 roku od godziny 12.00 do 30 listopada 2019 roku do godziny 12.00 prosimy bardzo głosować na Naszą pracę .

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

19 listopada do naszego przedszkola przybyli policjanci i policyjne psy: Czarek i Tai. Policjanci opowiedzieli dokładnie dzieciom po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadzili krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonogów. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom piesków. Na koniec mogły się przekonać jak niezwykle silne okazują się psy policyjne.

policjantpolicjant1

policjant3policjant4

30 ROCZNICA UCHWALENIA KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA

Konwencja o prawach dziecka uchwalona została 20.11.1989r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Inicjatorem powstania Konwencji była Polska i to nasz kraj przedłożył jej pierwszy projekt. To najważniejszy dokument dotyczący praw dziecka na świecie. Zaznacza, że każdemu dziecku niezależnie od koloru, wyznania czy pochodzenia przysługują takie same prawa. Nasze przedszkolaki celebrowały ten dzień dzień przychodząc ubrani na niebiesko, niebieskie były również dekoracje w salach. Podjęcie tych działań jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

PRAWADZIECKA0A2

DZIEN PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada, w poniedziałek w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim odbyły się zawody sportowe. W tegorocznych zawodach o Pluszowego Misia walczyły 10-osobowe zespoły dziewcząt i chłopców. Kibicowaniu nie było końca, emocje sięgały zenitu. Nasze Przedszkole zajęło pierwsze miejsce , z czego wszyscy jesteśmy niesamowicie dumni.

PLUSZOWY0APLUSZOWY0A2

 

 DZIEN POSTACI Z BAJEK

Wtorek, 21 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci, gdyż tego dnia przebrane za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i baśni wspólnie obchodziły Światowy Dzień Postaci z Bajek. Były wróżki, królewny, Elzy, Myszka Miki, rycerze, bajkowe zwierzęta i wiele innych wspaniałych postaci. Dzieci prezentowały bajkowe przebrania, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki na podstawie charakterystycznych rekwizytów. Całość dopełniał taniec i śpiew z bajkowych ścieżek dźwiękowych.

BAJKIBAJKI2