Stokrotki

Przedszkole Niepubliczne Reksio


 

 

GRUPA 0 (A , B)

CHABRY

BRATKI

bratki

STOKROTKI

stokrotki

FIOŁKI

fiołki

IRYSY

irysy

Grupa Stokrotki w roku przedszkolnym 2021/2022 realizuje projekt edukacyjny:

„Wierszyki rymuję i dobrze się czuję”

Projekt edukacyjny „Wierszyki rymuje i dobrze się czuje”
ma na celu doskonalenie umiejętności językowych dzieci z prawidłowym rozwojem mowy,
jak i z trudnościami w wymowie.
Systematyczne stosowanie ćwiczeń (powtarzanie wierszyków)
ma w rezultacie doprowadzić do usprawnienia motoryki i koordynacji narządów artykulacyjnych. Realizacja projektu ma się także przyczynić do powstania prawidłowych wzorców artykulacyjnych głosek i zapobiec powstawaniu wad wymowy.
Systematyczne powtarzanie,
utrwalanie wprowadzonego wierszyka sprzyja poprawie koncentracji i ćwiczy pamięć.

CZERWIEC 2022

 

Dzień dziecka 

Dzień Dziecka to jeden z najbardziej radosnych dni, na który czekają przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. Zabawę w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy od występu animatora z SCK, który przyszedł przebrany za króla. Następnie dużo radości sprawił dzieciom występ nauczycieli, którzy zaprezentowali przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Kolejnego dnia bawiliśmy się z animatorką w przebraniu Kici Koci, która przygotowała dla nas ciekawe zabawy ruchowe i tańce.

 

 

MAJ 2022

Dzień strażaka

 

W Dniu Straży Pożarnej wybraliśmy się na wycieczkę do OSP w Solcu Kujawskim.  Dzieci oglądały wozy strażackie, sprzęt oraz mogły osobiście porozmawiać ze strażakami o ich pracy.

 

 

 

KWIECIEŃ 2022

Dzień Ziemi

 

Z okazji Dnia Ziemi wzięliśmy udział w zajęciach ekologicznych, które poprowadziły dla nas Panie z ZGK w Solcu Kujawskim. Dowiedzieliśmy się jak odpowiednio segregować odpady i jak ważne jest to dla naszej planety. Każdy z nas otrzymał upominek na pamiątkę. Następnie wykonaliśmy wspólnie pracę plastyczną.

 

 

Dzień sportu

 

6 kwietnia obchodziliśmy Dzień Sportu. Dzień ten ma na celu podkreślenie roli i potencjału sportu. Niestety  pogoda nam nie dopisała więc poćwiczyliśmy na sali.

 

 

MARZEC 2022

Dzień Teatru

 

27 marca jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Teatru. W związku z tym dniem przybliżyliśmy sobie pracę w teatrze. Wcielaliśmy się w różne postaci. Odegraliśmy scenkę "Kot w butach".

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny

 

21 marca przypada pierwszy Dzień wiosny, a co za tym idzie,  Dzień Szalonych Fryzur. Witaliśmy wiosnę piosenkami, tańcami, a na spacerze szukaliśmy oznak wiosny.

 

 

LUTY 2022

Dzień dinozaura

 

25 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Dinozaura, który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia istnienia tych prehistorycznych zwierząt, zamieszkujących w erze mezozoicznej naszą planetę. W tym dniu szukaliśmy dinozaurów zakopanych w piasku, obserwowaliśmy jak się wydostają z zamarzniętej bryły lodu, a także oglądaliśmy ilustracje przez okulary 3d.

 

 

Dzień pizzy

 

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. To potrawa, którą uwielbia chyba każdy. Warto uczcić to święto w odpowiedni sposób. Dzieci wzięły udział w zabawach tematycznych, a na koniec zjadły przepyszną, własnoręcznie przygotowaną pizzę. 

 

 

STYCZEŃ 2022

Bal karnawałowy

 

13.01.2022r. odbył się bal karnawałowy. W tym dniu wszystkie dzieci przebrały się za bajkowe postacie. Było głośno, wesoło oraz tanecznie.

 

 

GRUDZIEŃ 2021

Mikołajki

 

„6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty” Dziś w przedszkolu nasza grupa obchodziła Mikołajki. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki, które pod choinką zostawił dla nas Mikołaj, po czym z zaciekawieniem oglądaliśmy zabawny spektakl pt. „Elfy trzy”. 

 

 

LISTOPAD 2021

Dzień postaci z bajek

5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Nasze przedszkolaki odwiedziły Panie z biblioteki i przedstawiły nam fragment bajki pt."Kubuś Puchatek". Rozmawialiśmy o swoich ulubionych postaciach i bajkach.To był prawdziwie bajkowy dzień.

 

 

PAŹDZIERNIK 2021

Dzień dyni 

29 października obchodziliśmy Dzień Dyni. W tym dniu dzieci zapoznały się z warzywem jakim jest dynia. Sprawdzaliśmy co dynia ukrywa w środku, bawiliśmy się w przeróżne dyniowe zabawy. Podczas pracy plastycznej tworzyliśmy dynie 3d.

 

 

WRZESIEŃ 2021

 

Dzień przedszkolaka

 

Jak co roku świętujemy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jest to okazja do wspólnej zabawy całego przedszkolnego grona. W tym roku tak jak w poprzednich mieliśmy przygotowane specjalnie na tą okazję tańce i hulańce, gry i zabawy.

 

 

Pierwsze dni Stokrotek

 

Dwa tygodnie pobytu w przedszkolu już za nami! Dla najmłodszych to dopiero początek wielkiej przygody. Nowe otoczenie, zabawki, wspólne zabawy integracyjne i serdeczne rozmowy niewątpliwie miały wpływ na łagodną adaptację przedszkolaków.

 

 

______________________________________________________________________________________________

 

CZERWIEC 2021

 

Zakończenie roku 2020/2021

 

 W naszym przedszkolu zakończenie roku odbyło się 25 czerwca. Ten dzień spędziliśmy na wspólnych zabawach na świeżym powietrzu. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Teraz przyszedł czas na upragnione wakacje. 

 

 

Dzień Dziecka

 

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. W przedszkolu tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Jedną z atrakcji była wizyta Policjantów, którzy opowiedzieli dzieciom o bezpieczeństwie podczas wakacji. Reszta dnia upłynęła na tańcach, zabawach i śpiewach. Było kolorowo i bardzo wesoło.

 

 

MAJ 2021

Dzień Mamy i Taty

 

Kochani Rodzice! Dziękujemy Wam za dni, które wspólnie przeżyliśmy, Za to, że zawsze nas wspieraliście, Za Waszą miłość i wiarę w nasze możliwości. Dziękujemy, że jesteście. Dziękujemy, że my jesteśmy. https://youtu.be/F8JYtMx_Nco https://youtube.com/watch?v=9KGFnyx-8_U&feature=share https://youtube.com/watch?v=M5K2OoLPZdY&feature=share

 

 

Dzień kosmosu

 

Światowy Dzień Kosmosu obchodzimy 21 maja. Celem tego święta jest upamiętnienie wydarzeń, związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej oraz zainspirowanie młodych naukowców do dalszej pracy. My również chciałyśmy zachęcić najmłodszych do zgłębiania tajemnic wszechświata. Stworzyliśmy własną rakietę by wspólnie udać się w kosmiczny lot.

 

 

 

KWIECIEŃ 2021

 

Dzień tańca

 

W związku z tym, że nasze przedszkolaki uwielbiają tańczyć, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. W tym dniu nasza sala zamieniła się w parkiet taneczny. Nie zabrakło dobrego humoru jak i również wspólnych tańców. Ten dzień pełen wrażeń na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 

MARZEC 2021

 

Konkurs szalonych fryzur

 

19 marca w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Szalonych Fryzur. Przedszkolaki mogły się pochwalić fantazyjnymi uczesaniami. Były kucyki, kolorowe włosy i sporo żelu. Ten dzień był pełen radości oraz szaleństwa.

 

 

Mali ogrodnicy

 

W związku ze zbliżającą się wiosną i rozwijaniem zainteresowań przyrodniczych "Stokrotki" zasiały w doniczce ziarna pszenżyta. Starannie dbały i podlewały roślinki i już po kilku dniach było widać kiełkujące efekty

 

 

LUTY 2021

 

Dzień dinozaura

 

Dzień Dinozaura był wspaniałą okazją do kreatywnej zabawy. Poznaliśmy czas, w którym to dinozaury zamieszkiwały naszą planetę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na ich temat, korzystając z informacji i filmów zamieszczonych na kartach z Multigrafii. Z wielką ciekawością i zachwytem dzieci oglądały dinozaury w wersji 3D. Na koniec wykonaliśmy pracę- szkielet dinozaura.

 

 

Dzień kota

 

17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Poznaliśmy kocie zwyczaje i bawiliśmy się w kocie zabawy. Na koniec wykonaliśmy kotki z serduszek.

 

 

 

STYCZEŃ 2021

 

Bal karnawałowy

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Pojawiły się myszki, wróżki, policjanci i wiele innych postaci. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy.

 

 

Dzień Kubusia Puchatka

 

W styczniu swoje święto ma nikt inny, jak Kubuś Puchatek. Jest to postać bardzo dobrze znana przez dzieci. Stokrotki ten dzień miło spędziły na "Puchatkowych" zabawach.

 

 

GRUDZIEŃ 2020

 

Mikołajki

 

Jak co roku z niecierpliwością czekamy na przyjście Świętego Mikołaja. W tym roku również postanowił odwiedzić nasze przedszkolaki z tym, że wirtualnie. Spędziliśmy wspólnie czas na tańcach, śpiewach i zabawach. Po wyczerpującej zabawie dzieci znalazły upominki pod choinką. Było dużo radości i uśmiechu.

 

 

 

LISTOPAD 2020

 

Andrzejki

 

30 października od samego rana dało się odczuć atmosferę podekscytowania. Przedszkolaki poznały tradycję wróżb andrzejkowych. Nie zabrakło wróżenia z butów czy przekłuwania serc. Czy wróżby się spełnią – tego nie wie nikt. Pewne jest to, że przyniosły one wszystkim wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów Andrzejkowych bardzo spodobał się przedszkolakom. Zakończyli go wspólną zabawą przy dźwiękach wesołej muzyki.

 

 

Dzień Pluszowego Misia

 

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. My uczciliśmy je w naszym przedszkolu troszkę wcześniej. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

 

 

Święto Odzyskania Niepodległości

 

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada każda z grup odśpiewała w swojej sali "Mazurek Dąbrowskiego".

 

 

PAŹDZIERNIK 2020

Zajęcia kreatywne

 

Poznając jesienne owoce i warzywa stworzyliśmy własne pole kukurydzane. Ćwiczyliśmy zwinność naszych palców podczas robienia kuleczek z krepiny. Zabawy było co niemiara.

 

WRZESIEŃ 2020 

Jesienne Spacery 

 

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków do spacerów. Dzieci wspólnie zbierały dary jesieni, którymi udekorowały swój kącik w sali.

 

 

Dzień przedszkolaka

 

Jak co roku świętujemy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jest to okazja do wspólnej zabawy całego przedszkolnego grona. W tym roku tak jak w poprzednich mieliśmy przygotowane specjalnie na tą okazję tańce i hulańce. Po atrakcjach całego dnia, dzieci otrzymały dyplomy dla super przedszkolaków.

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________

WYDARZENIA LUTY 2020

Dzień kota

 

Podczas Dnia Kota wszystkie dzieci zamieniły się w kociaki. Oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat oraz bawiły się w "kocie" zabawy. Mieliśmy także okazję gościć dwóch niesamowitych kocich gości. Celem obchodów Dnia Kota jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci.

 stokrotkikotstokrotkikot2

 

Wizyta w bibliotece

 

W trakcie bajkowego tygodnia odwiedziliśmy bibliotekę. Dzieci miały okazję zobaczyć teatrzyk kukiełkowy znanej baśni "Kopciuszek". Następnie był czas na rozwijanie twórczości dzieci podczas tworzenia papierowych Kopciuszków. Był to bajkowo spędzony czas, który zapadnie na długo w pamięci.

 stokrotkibibliotekastokrotkibiblioteka2

Bal karnawałowy

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać księżniczki, biedronki, pszczółki, policjantów, Spider-Mana. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

stokrotkibal

Dzień Babci i Dziadka

 

Na uroczystość przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

dzienbabcistokrotkidzienbabcistokrotki2

Mikołajki

Mikołajki to dzień długo oczekiwany przez dzieci. Spotkanie z Mikołajem odbyło się w wesołej i pogodnej atmosferze. Wspólnie kolędowaliśmy, bawiliśmy się i tańczyliśmy. Miło spędzony czas uświetniły prezenty, które wywołały uśmiech na twarzach przedszkolaków.

stokrotkimikolajkistokrotkimikolajki2

Warsztaty świąteczne

W miłej, świątecznej atmosferze rodzice przedszkolaków odkrywali swoje talenty plastyczne i wspólnie z dziećmi zamienili się w prawdziwych artystów. Dzieci przywitały swoich rodziców wierszem i kolędą, po czym wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Zadaniem było zrobienie bombek, papierowych choinek, oraz świątecznych kartek.

stokrotkiwarsztatystokrotkiwarsztaty2

Wigilia w przedszkolu

Wigilię obchodzimy w naszym przedszkolu przed tą prawdziwą - kiedy wszyscy jesteśmy razem. Razem - to najważniejsze słowo w Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy zajęli miejsca przy odświętnie nakrytym stole, aby zjeść wspólny posiłek, złożyć sobie życzenia oraz łamać się opłatkiem. Wigilia to szczególna uroczystość, to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych oraz dzieci.

stokrotkiwigilia

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

W listopadzie Stokrotki miały kolejną okazję być gośćmi biblioteki. Tym razem wysłuchaliśmy bajki pt. "Czerwony kapturek". Po wysłuchaniu bajki wraz z Paniami bibliotekarkami przedszkolaki układały puzzle z postaciami z bajek. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze

wizyta w bibliotecestokrotkiwizyta w bibliotecestokrotki2

WIZYTA STRAŻAKA I RATOWNIKA MEDYCZNEGO

27 listopada nasze przedszkole odwiedził strażak oraz ratownik medyczny. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowane służby było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

ANDRZEJKI

nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Wspólnie kolorowaliśmy klucze, bawiliśmy się butami oraz tańczyliśmy do naszych ulubionych piosenek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

ANDRZEJKISTOKROTKIANDRZEJKISTOKROKI2