Bratki

Przedszkole Niepubliczne Reksio


 

 

GRUPA 0 (A , B)

Grupa 0 C

BRATKI

bratki

STOKROTKI

stokrotki

FIOŁKI

fiołki

CHABRY

Projekty realizowane w roku przedszkolnym 2022/2023 w grupie BRATKI:

 

"UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ"

Ogólnopolski Program to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Chcemy pokazać, że nauka kodowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani trudna, ani nieciekawa. Zajęcia z kodowania nie muszą być też przeprowadzane wyłącznie w pracowni komputerowej.

 

"MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"

Głównym celem: jest rozwijanie i promowanie czytelnictwawe współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi,szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi, specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi w całej Polsce

Założenie:
Realizacja modułów sprzyja kształceniu u dzieci kompetencji
kluczowych, które stanowią połączenie wiedzy, umiejętności
i postaw uważanych za niezbędne dla potrzeb samorealizacji
i rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, integracji
społecznej oraz zatrudnienia.

 

 

LUTY 2023

Dzień Dinozaura

Dziś dzieci obchodziły dzień dinozaura. Wszyscy obecni przeszli tor przeszkód po śladach dinozaurów po czym wcielili się w paleontologów i każdy mógł odkryć własnego dinozaura. Dzieci dowiedziały się jakie były rodzaje dinozaurów i każdy mógł sobie wyobrazić że jest jednym z nich przy piosence "Dino, Dino, dinozaury".

Dzień Pizzy

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pizzy. Braliśmy udział w różnych zabawach z chusta animacyjną , w zabawach ruchowych oraz muzycznych. Oglądaliśmy film edukacyjny "Jak powstaje pizza?". Oczywiście najważniejsze było przygotowanie przez nas pizzy , którą ze smakiem zjedliśmy.

STYCZEŃ 2023

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości, na której mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

 

Bal Karnawałowy

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla nas. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 11 stycznia, podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

GRUDZIEŃ 2022

Mikołajki

Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze 🎄☃️🎀🎅

 

 LISTOPAD 2022

Prawa Dziecka

Z okazji DNIA PRAW DZIECKA, porozmawiajcie Państwo z dziećmi na temat imion w rodzinie: Dlaczego wybrali takie, a nie inne imię? Czy to w rodzinie coś znaczy? Czy były nietypowe imiona w rodzinie? Teraz ważne pytanie: Czy każde dziecko powinno być traktowane tak samo ? Jestem pewna, że mówicie teraz głośne TAAAAK ! Wszystkie dzieci mają TAKIE SAME PRAWA ! Ale co to jest to PRAWO ? Jakie mamy prawa?

11 Listopada Święto Niepodległości

W wychowaniu patriotycznym chodzi głównie o to, aby kształtować postawy emocjonalnego przywiązania do rodziny, lokalnej społeczności i kraju oraz o rozwijanie pozytywnych zachowań społecznych. Możemy to osiągnąć poprzez umożliwianie dziecku kontaktów z ojczystą historią, przyrodą, kulturą i literaturą. Ten długotrwały proces pozwoli kształtować u niego dojrzałość postaw patriotycznych w dorosłym życiu. Dnia 10 listopada w przededniu Święta Niepodległości dzieci odśpiewały hymn o godz. 11.11.

Dzień Postaci z Bajek

Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale, bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w naszym przedszkolu wyruszyliśmy z dziećmi na wyprawę w poszukiwaniu bajkowych przygód. Pomagały nam w tym dobre wróżki. Przedszkolaki zaprezentowały swoje piękne stroje, a następnie wszyscy wyruszyli do magicznej krainy. Tam spędziliśmy cudowny czas na zabawach z bajkami.

PAŹDZIERNIK 2022

Dzień Mycia Rąk

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tego dnia jest uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia zgromadzonych przedmiotów związanych z tematem: mydło w płynie,piance,,kostce oraz pod różnymi postaciami-cytrynki, żółwia,cukierka,kamienia... Następnie przedszkolaki rozmawiały na temat zarazków i bakterii, dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Obrazki będą przypominały w jakich sytuacjach umycie rąk jest konieczne. Omówiliśmy także schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Wspólnie bawiliśmy się w berka z naszym pomocnikiem MYDŁOMENEM i z piosenką „ Mydło wszystko umyje ".Trenowaliśmy kolejne etapy prawidłowego mycia rąk a piktogramy w toalecie będą nas wspierać w tym zdrowym nawyku.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października to nie tylko potocznie nazywany Dzień Nauczyciela, to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze. Bez tych wszystkich osób nauczyciel w przedszkolu nie mógłby wykonywać swoich obowiązków na najwyższym poziomie. Grupa Bratki odwiedziła Panie pracujące w budynku przy ul. Piastów 2 oraz obejrzała program artystyczny w wykonaniu Grupy 0C. Bardzo dziękujemy Państwu i dzieciom za okazane dowody wdzięczności.

WRZESIEŃ 2022

Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto. Od kropki właśnie, zaczyna się nasza pomysłowość i kreatywność. Z tej okazji dzieci wykonywały zadania ruchowe i graficzne, a za każdy z nich otrzymały kropki kreatywności w formie naklejek. Każda z nich jest niepowtarzalna i unikatowa, tak, jak talenty i mocne strony naszych wychowanków.

Dzień Przedszkolaka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Świętowaliśmy i my, były zabawy muzyczno-ruchowe, które pomogły zintegrować grupę. Wspólne działania pomagają dzieciom zrozumieć emocje towarzyszące im na co dzień.Każdy przedszkolak wrócił do domu z medalem i balonikiem samodzielnie ozdobionym. Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień. Wszystkim naszym wychowankom składamy najserdeczniejsze życzenia 😘

 

CZERWIEC 2022

 

Akademia Żubra Pompika

 

Na początku czerwca nasza grupa wzięła udział w Akademii Przyrodnika Żubra Pompika.Jest to program, który poprzez zabawy zmotywował dzieci do działania i współpracy w grupie, ale też do samodzielnego poszukiwania i odkrywania. Tematyka odnosiła się do otaczającej nas przyrody, dbania o zwierzęta jak i rośliny. Wspólnie wykonaliśmy 5 zadań: 1. Poszukiwania zimowych śpiochów 2. Moja ulubiona pora roku 3. Nasze najciekawsze plany 4. Ogródek Pomruka 5. Zwierzęta i woda.

 

 

 

Dzień dziecka

 

Dzień Dziecka to jeden z najbardziej radosnych dni, na który czekają przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. Zabawę w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy od występu animatora z SCK, który przyszedł przebrany za króla. Następnie dużo radości sprawił dzieciom występ nauczycieli, którzy zaprezentowali przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Po obiedzie każdy wziął udział w zadaniach sportowych i sprawdził swoje umiejętności ruchowe. Kolejnego dnia bawiliśmy się z animatorką w przebraniu Kici Koci, która przygotowała dla nas ciekawe zabawy ruchowe i tańce.

 

 

MAJ 2022

Dzień książki dla dzieci

 

Z okazji "Dnia książki dla dzieci" zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu tydzień czytania książek. Każdego dnia odwiedzali nas rodzice i czytali przedszkolakom ich ulubione bajki. Tydzień zakończyliśmy wycieczką do Biblioteki Publicznej. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach pt. Jak powstaje książka. Dzieci poznały etapy powstania książki, a także przypomniały sobie jakie zasady obowiązują w bibliotece. 

 

 

Dzień strażaka

4 maja dzieci z naszej grupy obchodziły Dzień Strażaka. W tym dniu utrwaliliśmy sobie wiedzę na temat tego zawodu oraz wybraliśmy się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu Kujawskim. Tam pod czujnym okiem strażaka zwiedziliśmy muzeum, obejrzeliśmy wozy strażackie oraz sprzęty niezbędne im do pracy. To była ciekawa i pouczająca lekcja dla wszystkich.

 

 

Dzień tańca

 

Podczas Międzynarodowego Dnia Tańca dzieci miały okazję wykazać się poczuciem rytmu, dobrą pamięcią słuchową oraz koordynacją wzrokowo-słuchowo-ruchową. Wspaniale bawiliśmy się przy znanych nam utworach muzycznych, a także dzięki p. Maciejowi  poznaliśmy nowe układy taneczne z użyciem pomponów.

 

 

KWIECIEŃ 2022

Eko zabawki

 

Od 19 kwietnia dzieci zaczęły pracować metodą projektu realizując temat związany z ekologią. Projekt nazwaliśmy EKO ZABAWKI. Codziennie w trakcie całego tygodnia tworzyliśmy coś nowego z materiałów z recyklingu. Z puszek powstały nowe przyborniki do kredek, z rolek od papieru - samochody, z pudełek plastikowych po jogurtach - grzechotki, a z kartonów i butelek - samoloty. Finałem projektu był DZIEŃ ZIEMI. Tego dnia zaprosiliśmy do nas panie z ZGK. Opowiedziały nam bardzo dokładnie o tym w jaki sposób powinniśmy segregować odpady. Każdy otrzymał mały upominek, a Julia za swój aktywny udział została nagrodzona klockami. Następnie podsumowaliśmy naszą wiedzę o tym jak dbać o naszą planetę. Wszystkie dzieci z łatwością odpowiedziały na zagadki z dziedziny ekologii. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą uśmiechniętą Ziemię. 

 

 

Wycieczka do biblioteki 

 

5 kwietnia zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki Publicznej. Na początku obejrzeliśmy teatrzyk kukiełkowy o tematyce wiosennej, gdzie występowała Pani Wiosna oraz wiele pacynek - zwierzątek. Następnie każdy samodzielnie wykonał papierową przestrzenną biedronkę. Panie przygotowały dla nas także zabawy, w których szukaliśmy wiosennych kwiatów oraz mogliśmy się wykazać naszymi umiejętnościami matematycznymi. Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.

 

 

MARZEC 2022

Światowy Dzień Wody

Co roku, 22 marca na świecie obchodzi się Dzień Wody. Celebrujemy go także w naszym przedszkolu, podnosząc świadomość na temat globalnych wyzwań wodnych. Akcja Światowy Dzień Wody z PAH wpisuje się w kierunki realizacji polityki oświatowej – szczególnie kształtowania zaangażowania społecznego oraz rozwijania postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne. Z tej okazji dzieci przygotowały przedstawienie, z którego można było się dowiedzieć po co jest woda i komu jest potrzebna. Dzieci przyszły w tym dniu obrane na niebiesko i znakomicie spisały się przy piosenkach i wierszykach, których uczyliśmy się na ten dzień . Teraz wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!

 

 

Pierwszy dzień wiosny

 

Tradycyjnie Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy kolorowymi, szalonymi fryzurami. Na początku dnia przeczytaliśmy list pożegnalny od bałwanka, z którym zobaczymy się dopiero następnej zimy. Następnie wesoło bawiliśmy się przy wiosennych utworach muzycznych. Na wybiegu dzieci prezentowały swoje fryzury. Każdy otrzymał wtedy ogromne oklaski od pozostałych dzieci. Jak co roku fryzury były bardzo pomysłowe i oryginalne. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą Panią Wiosnę.

 

 

LUTY 2022

W krainie dinozaurów

W poniedziałek- 21 lutego rozpoczęliśmy w przedszkolu niezwykłą przygodę poznając prehistoryczne zwierzęta. Od tego dnia nasza sala zmieniła się w niezwykłe kąciki: ” Jurajskie parki”, w których oglądaliśmy- dinozaury, albumy, plakaty, figurki oraz książki o dinozaurach. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych oraz wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych, co przybliżyło nam czasy prehistoryczne. Atrakcją był także wielki dinozaur przyniesiony przez Jasia. Jasiu fascynuje się światem dinozaurów i jednego dnia przedstawił nam swój okaz tyranozaura, opowiedział nam kilka ciekawostek o dinozaurach, a także rozdał dzieciom kolorowanki. Na zakończenie tygodnia zorganizowaliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci wcieliły się w rolę przewodników po "Jurajskim parku" i opowiadały o wszystkich atrakcjach, jakie przez cały tydzień gromadziliśmy w naszej sali. Oglądaliśmy również plansze z użyciem okularów 3D, wykonaliśmy skamieliny z masy solnej, kolorowy witraż oraz opaski, dzięki którym każdy mógł się wcielić w dinozaura do zabaw ruchowych. To był bardzo ciekawy tydzień.

 

 

Zdrowo i sportowo

W ramach akcji "Zdrowo i sportowo" raz w tygodniu przeprowadzane są dodatkowe zajęcia ruchowe dla dzieci. Tym razem ćwiczyliśmy z woreczkami i laskami gimnastycznymi. Dzieci wzmocniły mięśnie ramion oraz nóg, a także doskonaliły zdolności motoryczne m.in.koordynację ruchową. Nie zabrakło również zabaw ruchowych tj. "Berek wąż", czy "Wiewiórki w dziupli", przy których dzieci zawsze chętnie się bawią. Zabawy nie tylko kształtują sprawność ruchową dzieci, ale także wywołują bardzo wiele uśmiechu na ich twarzach .

 

 

Dzień pizzy

 

Dnia 9 lutego w naszej grupie obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw świetnie się bawiły, układały z kartoników napis "pizza", wcieliły się w rolę kelnera pokonując tor przeszkód, wykonały także pracę plastyczną. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, własnoręcznie przygotowanej pizzy. Zapraszam do obejrzenia relacji fotograficznej z tego dnia. https://drive.google.com/file/d/1aKQ7nyhgBRPSjdvYQ-g1O6q5xwVwnPPr/view?usp=drivesdk

 

 

STYCZEŃ 2022

Bal karnawałowy

 

13 stycznia w naszej grupie odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. To niezwykłe wydarzenie dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Wspólnie tańczyliśmy przy muzyce oraz braliśmy udział w karnawałowych zabawach oraz konkursach. 

 

 

GRUDZIEŃ 2021

 

Akademia Kici Koci - Pieczenie pierników

 

"W święta każde dzecko wie, jak pierniczki robi się...". 7 grudnia wykonaliśmy jedno z zadań Akademii Kici Koci, którym było pieczenie pierniczków. Dzieci samodzielnie dodawały składniki do miski, a następnie Pani wyrobiła ciasto. Każdy mógł spróbować swoich sił w wałkowaniu ciasta. Dużo zabawy i radości było przy wykrajaniu pierniczków, a jeszcze więcej przy dekorowaniu i jedzeniu :)

 

 

 

Mikołajki

 

Mikołajki to w naszym przedszkolu jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. W tym dniu przedszkolaki ubrały się na czerwono, a ich głowy zdobiły mikołajkowe czapki oraz świąteczne opaski. Dzieci otrzymały prezenty, które zapakowane czekały już od rana pod choinką, śpiewały świąteczne piosenki, wykonały pracę plastyczną oraz obejrzały spektakl pt. "Elfy trzy" w wykonaniu teatru Kultureska. Uśmiechu na twarzach nie brakowało, a w powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery. Następnego dnia piekliśmy pyszne pierniczki.

 

 

LISTOPAD 2021

 

Dzień pluszowego misia

 

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Data ta nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania maskotki. Bawiliśmy się w rytmie piosenek,,Jadą jadą misie” oraz „Gummy bear”. Dzieci wysłuchały opowiadania „O kolorowym misiu” oraz wykonały pracę plastyczną przedstawiającą głównego bohatera.

 

 

Dzień postaci z bajki

 

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uczciliśmy to święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych , a także biorąc udział w zabawach tematycznych. Na zakończenie posłuchaliśmy bajki O Kubusiu Puchatku, którą przedstawiły nam panie z Biblioteki Publicznej.

 

 

PAŹDZIERNIK 2021

 

 Dzień makaronu

 

Dzień makaronu był idealnym momentem na kształtowanie edukacji matematycznej oraz rozwijanie małej motoryki. Klasyfikowaliśmy makaron według kolorów oraz układaliśmy rytmy. Wesoło bawiliśmy się także przy łowieniu za pomocą słomki "makaronowych" rybek. Na koniec każdy wykonał własnoręcznie kolorową bransoletkę.

 

 

Dzień zwierząt

 

4  października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Rozmawialiśmy o zwierzątkach domowych oraz w jaki sposób trzeba się nimi opiekować. Poznaliśmy chomika „Puszkę” oraz wykonaliśmy tematyczne prace plastyczne. Na zakończenie dnia obejrzeliśmy kawałek filmu Sekretne Życie Zwierzaków Domowych.

 

 

WRZESIEŃ 2021

Dzień przedszkolaka

 

20 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy do znanych nam utworów muzycznych. Dużo radości wywołał kolorowy pokaz mody. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia SUPER PRZEDSZKOLAKA. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z wydarzenia :) https://drive.google.com/file/d/13pw4LfTUNRaMoIo5Wjb4ESMXyIFkGJ5r/view?usp=sharing

 

 

Początek roku 2021/2022 w grupie Bratki 

Pierwsze dni września Bratki spędziły na wspólnych zajęciach integracyjnych. Przypomnieliśmy sobie ulubione zabawy, a także ustaliliśmy zasady jakie będą obowiązywać w naszej grupie. Mieliśmy także czas na zabawy w ogrodzie przedszkolnym co zawsze daje dzieciom wiele radości.

 

________________________________________________________________________________________________________________

 

CZERWIEC 2021 

Zakończenie roku 2020/2021

 

25 czerwca odbyło się zakończenie roku. Wspólnie bawiliśmy się na placu przedszkolnym. Nadszedł czas wakacji. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.

 

 

Dzień Dziecka

1 czerwca jest dniem jedynym w swoim rodzaju -  "Dzień Dziecka". Zorganizowaliśmy ciekawe zabawy, konkurencje sportowe, oraz tańce:-))) Bawiliśmy się świetnie! 

 

 

MAJ 2021

 

Dzień Mamy i Taty

 

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze z okazji Waszego święta życzą Wasze kochające dzieci z grupy "BRATKI". Serdecznie zapraszam do obejrzenia życzeń w wykonaniu dzieci.  Miłego oglądania :-))) https://youtu.be/NK1DXGXaWqU https://youtu.be/cO1VwvU2su4 https://youtu.be/8V9DWD4nuSM https://youtu.be/0uMA18uc8YQ 

 

 

 

Dzień kosmosu

 

Dzisiaj w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kosmosu. Celem tego święta ustanowionego z inicjatywy amerykańskich astronautów, jest upamiętnienie wydarzeń, związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej. Dzień ma także zachęcać ludzi do zgłębiania tajemnic wszechświata. My z tej okazji z pomocą Pań zrobiliśmy rakietę, braliśmy udział w różnych "kosmicznych" zabawach ruchowych oraz kolorowaliśmy rakietę według kosmicznego kodu.

 

 

KWIECIEŃ 2021

Dzień Tańca

 

29 kwietnia w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Tańca. Poznaliśmy różne style taneczne oraz braliśmy udział w wielu muzyczno-ruchowych zabawach.

 

 

MARZEC 2021

Konkurs szalonych fryzur

 

Pierwszego dnia wiosny w naszej grupie było wesoło i kolorowo, ponieważ odbył się "Konkurs szalonych fryzur". Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, a osoby z najciekawszymi fryzurami nagrody. Gratulujemy  pomysłowości.

 

 

Dzień szczęścia

20 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Dzieci wypowiadały się na temat: Co to jest szczęście? Kiedy czują się szczęśliwe? W grupach wykonały dwa symbole, które przynoszą szczęście: dziewczynki podkowę, a chłopcy czterolistną koniczynę.

 

 

LUTY 2021

Dzień dinozaura

 

26 lutego w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Obejrzeliśmy filmik o tych ciekawych prehistorycznych zwierzętach, braliśmy udział w różnych zabawach związanych z dinozaurami oraz wykonaliśmy wesołe - kolorowe dinusie.

 

 

Zajęcia kreatywne

 

Raz w tygodniu w naszej grupie mamy przeznaczony czas na zajęcia kreatywne.Tym razem tematem były żywioły: ogień, woda, powietrze, ziemia. Dowiedzieliśmy się jak ważne są w naszym życiu, ale także dla zwierząt i przyrody. Wiemy również jak bardzo potrafią być niebezpieczne.

 

 

Dzień Języka Ojczystego

 

21 lutego obchodziliśmy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku "Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego". Święto to obchodzone jest na całym świecie już po raz 21. Przesłaniem jest ochrona języków ojczystych. W tym dniu dzieci miały możliwość obcowania z literaturą polskich pisarzy, brały udział w zabawach ze zwrotem "dzień dobry" oraz miały możliwość samodzielnego pisania po tablicy interaktywnej - szczególnie liter, gdyż dzięki stosowaniu Odimiennej metody nauki czytania Ireny Majchrzak odkryliśmy ich już 13!

 

 

 

STYCZEŃ 2021

Bal karnawałowy 

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

 

bratkibal

 

 

GRUDZIEŃ 2020Mikołajki

 

Ho! Ho! Ho! 4 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj...w końcu przez cały rok byliśmy grzeczni :-)

 

 

 

LISTOPAD 2020

Andrzejki

 

Przez krótki czas zrobiło się w naszej grupie magicznie...a to za sprawą Andrzejek...rozmawialiśmy o wróżbach, czarach...w kilku zaczarowanych zabawach braliśmy udział...na koniec kolorowaliśmy i wycinaliśmy magiczny klucz...oby wszystkie wróżby się spełniły ;-)

 

 

Zajęcia kreatywne

 

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach kreatywnych. Tym razem z podziałem na dwie grupy chłopcy i dziewczynki. Dzięki ich wspólnej grupowej pracy powstały dwa zwierzaki - wełniany kotek to dzieło dziewczynek, a piesek z kaszki to dzieło chłopców.

 

 

 

Święto Odzyskania Niepodległości

 

Dzisiaj w naszej grupie wyjątkowy dzień, obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji byliśmy ubrani bardzo elegancko w stroje galowe, zrobiliśmy kotyliony oczywiście w ojczystych barwach, czyli biało czerwonych. O 11:11 natomiast uroczyście odśpiewaliśmy razem z Panią hymn narodowy Mazurek Dąbrowskiego. Wszystkie cztery zwrotki.

 

.

 

PAŹDZIERNIK 2020

 

Światowy dzień mycia rąk

 

W październiku obchodziliśmy "Światowy Dzień Mycia Rąk". Pani pokazała grupie poszczególne etapy dokładnego mycia rąk. Następnie dzieci starały się to robić w podobny sposób. Omówiliśmy także jak ważne jest mycie rąk w naszym życiu i jak ogromne znaczenie ma to dla naszego zdrowia.

 

 

 Zajęcia kreatywne

 

Podczas zajęć kreatywnych Pani podzieliła całą grupę na trzy zespoły. Każdy z zespołów pracował nad innym owocem: pierwszy to śliwka, drugi to jabłko, a trzeci to gruszka. Ciekawe jak się podoba efekt końcowy...?

 

 

 

WRZESIEŃ 2020

Dzień przedszkolaka

 

Dnia 20 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. W tym roku ze względu na to, że ten dzień wypadał w niedzielę, my czyli grupa "BRATKI" postanowiliśmy uczcić go wcześniej - 18 września. Było bardzo wesoło, szczególnie w trakcie zabaw z chusta animacyjną i podczas tańców. Na koniec dzieci otrzymały ordery wesołego przedszkolaka oraz dyplomy.

 

 

Dzień kropki

 

Dnia 15 września obchodziliśmy w grupie "BRATKI" Międzynarodowy Dzień Kropki. Nawet nie wiedzieliśmy ile frajdy i radości może sprawić jedna mała kropka...Były różne atrakcje i zabawy...w tańcu na kropce zwyciężyła Majeczka...Na koniec każdy wykonał swój "kropkowy" obrazek Biedronkę.

 

 

 ___________________________________________________________________________________________________________________________

 

WYDARZENIA LUTY 2020

Dzień kota

 

Wspólne gry i zabawy z Okazji światowego Dnia Kota. Dziękujemy dzieciom za przyniesione materiały oraz Tymonowi i Jego mamie za odwiedziny ze swoim kotem:)

 bratkikot

bratkikot2

 

Zajęcia w bibliotece

 

Dzieci uczestniczyły w zajęciach w bibliotece. Miały okazję obejrzeć teatrzyk pt "Kopciuszek". Dla dzieci czekała również niespodzianka- wykonały piękną pacynkę Kopciuszka oraz pokolorowały pantofelka. Lubimy takie wycieczki!

bratkibiblioteka bratkibiblioteka2

Dzień Babci i Dziadka

23.01-Występ artystyczny dzieci oraz wspólne gry i zabawy. Dziękujemy za przybycie!

bratkidziadekbratkidziadek2

 

Bal karnawałowy

24.01-Wspólne gry i zabawy w rytmach dziecięcych przebojów. Lubimy karnawał!

chabrybalchabrybal2

Mikołajki

Piątek, 06.12 był dla dzieci w naszym przedszkolu dniem pełnym radości i wielu niespodzianek. Odwiedził nas prawdziwy św. Mikołaj, który zaprosił dzieci do wspólnych zabaw, gier i śpiewania kolęd. Oprócz tego oczywiście rozdał najmłodszym świąteczne paczki. W tym dniu gościliśmy także panie z Urzędu Miasta, które poczęstowały dzieci słodkościami i podarowały książkę edukacyjną o naszym mieście. Dziękujemy bardzo za wizytę.

bratkimikolajkibratkimikolajki2

Warsztaty świąteczne

Dnia 12.12 w naszej grupie odbyły się warsztaty przedświąteczne. Dziękujemy Rodzicom za przybycie i wykonanie z dziećmi ozdób świątecznych.

bratkiwarsztatybratkiwarsztaty2

bratkiwarsztaty3

Wigilia w przedszkolu

Uroczysty wspólny obiad-śpiew kolęd oraz składanie życzeń świątecznych


bratkiwigilia

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W dniu 13.11 w naszej grupie odbyły się zajęcia z udziałem rodziców. Tematyką spotkania były bajkowe postacie i świat bajek. Dziękujemy za aktywny udział i obecność!

BRATKIDZIENPOSTACIZBAJEKBRATKIDZIENPOSTACIZBAJEK2

BRATKIDZIENPOSTACIZBAJEK3

DZIEN PRAW DZIECKA

Dnia 20.11 obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Dzieci miały okazję zapoznać się ze swoimi prawami, obejrzeć bajki edukacyjne wyjaśniające to niełatwe zagadnienie oraz wykonać prace plastyczną. W tym dniu królował kolor niebieski.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Zabawy z okazji Pluszowego Misia w naszej grupie.

BRATKIDZIENPLUSZOWEGOMISIABRATKIDZIENPLUSZOWEGOMISIA2

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM I RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Dnia 27.11 dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami służb ratunkowych. Dzieci poznały te zawody, mogły na żywo zobaczyc jak przeprowadza się reanimacje oraz założyć kask i ubranie strażackie. Dziękujemy za wizyte i ciekawe zajęcia edukacyjne.

ANDRZEJKI

Wróżby i wspólne zabawy z okazji andrzejek w naszej grupie

BRATKIANDRZEJKIBRATKIANDRZEJKI2