Grupa "0" A i B

Przedszkole Niepubliczne Reksio


 

 

GRUPA 0 (A , B)

Grupa 0 C

BRATKI

bratki

STOKROTKI

stokrotki

FIOŁKI

fiołki

CHABRY

Projekty i akcje edukacyjne realizowane w roku przedszkolnym 2022/2023 w grupie 0 C:

 

"ZABAWA SZTUKĄ"

Ogólnopolski projekt edukacyjny, którym głównym celem jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

Założenia:
wspomaganie rozwoju dzieci,
odkrywanie dziecięcych talentów,
budowanie więzi w grupie przedszkolnej,
rozwijanie wiary we własne możliwości,
współpraca z środowiskiem lokalnym, w tym z instytucjami
kultury, artystami, branie udziału w wyjściach i wycieczkach
związanych z tematyką dotyczącą projektu,
kształtowanie wartości i umiejętności związanych
z zachowaniem się w miejscach dotyczących świata sztuki,
udział w akcjach propagujących działalność twórczą,
rozwijanie kreatywności, krytycznego myślenia oraz
umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych.

 

"MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"

Głownym celem: jest rozwijanie i promowanie czytelnictwawe współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi,szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi,specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi w całej Polsce

Założenie:
Realizacja modułów sprzyja kształceniu u dzieci kompetencji
kluczowych, które stanowią połączenie wiedzy, umiejętności
i postaw uważanych za niezbędne dla potrzeb samorealizacji
i rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, integracji
społecznej oraz zatrudnienia.

 

"DZIECI UCZĄ RODZICÓW"

Ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana przez Centrum Rozwoju Lokalnego od listopada 2019 roku, adresowana do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych. Cele akcji: wsparcie procesu edukacji dzieci w tak ważnych obszarach, jak bezpieczeństwo czy ekologia; dostarczenie nauczycielom darmowych materiałów do wykorzystania podczas lekcji; zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na naukę z dziećmi. W ramach akcji każda uczestnicząca placówka otrzymuje każdego miesiąca darmowe materiały do przeprowadzenia tematycznej lekcji.

 

"ZDROWO I SPORTOWO"

Główny cel: promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci.

Założenie:

Aktywne dzieci to zdrowsi dorośli.
Aktywność fizyczna zmniejsza otyłość, zapobiega wielu chorobom i poprawia odporność organizmu.
Zdrowe nawyki trwają przez całe życie.
Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji.
Zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie.

 

MARZEC 2023

Dzień Kobiet

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech. 

 

LUTY 2023

Dzień Dinozaura

Dnia 24 lutego grupa 0C obchodziła w przedszkolu Dzień Dinozaura. Z tej okazji zostały zorganizowane zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze. 🦕

 

Dzień Pizzy

Dnia 9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, domowej pizzy przygotowanej przez nas samych. To był niezwykle smakowity dzień!

STYCZEŃ 2023

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości, na której mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

Bal Karnawałowy

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla nas. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 10 stycznia, podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

GRUDZIEŃ 2022

Kolędowanie

Grupa 0c zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i recytatorskie przy pięknie ustrojonej choince, w specjalnie przygotowanym na tę okazję kąciku świątecznym. Mali wykonawcy zachwycili swoimi umiejętnościami śpiewania tradycyjnych kolęd i współczesnych pastorałek oraz odwagą i wdziękiem z jakim się zaprezentowali 🎄🎀🎅

Mikołajki

Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze 🎄☃️🎅

 

 

LISTOPAD 2022

Prawa Dziecka

W piątek, 18.11 nasze grupy obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to ważny dzień,ponieważ trzeba pamiętać i respektować prawa naszych najmłodszych. Dzieci na zajęciach z tej okazji poznały postać Jana Korczaka, obejrzały film edukacyjny na temat praw dziecka, brały udział w zabawach muzycznych i ruchowych. W tym dniu królował kolor niebieski. Podsumowując, dzieci wybrały najważniejsze według nich prawo- prawo do zabawy. To była pouczająca lekcja dla nas wszystkich.

11 Listopad Święto Niepodległości

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! " Dziś w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. 10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu Polskiego.

Dzień Postaci z bajek

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney'a. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. My ten dzień obchodziliśmy dzisiaj, by połączyć to wraz z wyjściem do biblioteki.

PAŹDZIERNIK 2022

Dzień Makaronu

25 października 2022 roku obchodzilismy "Światowy Dzień Makaronu”. Dzieci zapoznały się z potrawą znaną i lubianą na całym świecie. Na zajęciach poznały „ciekawostki makaronowe „jego wygląd, zastosowanie i sposób powstawania". Bawiliśmy się w łowienie rybek słomką oraz segregowanie kolorowych makaronów do odpowiednich kół.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować w tym dniu, swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale oraz smaczne posiłki. Słowa tych podziękowań zawarte były w wierszu, piosence i tańcu . Za występ przedszkolaki otrzymały gromkiego brawa🙂

 

Święto Dyni

Dnia 6.10.2022r, odbyły się warsztaty dyniowe zorganizowane przez Jurapark. Dzieci ozdabiały dynie wedle swojego pomysłu. Za wybitną kreatywność i czynny udział w warsztatach otrzymały certyfikat.

WRZESIEŃ 2022

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka jest doskonałą okazją do zintegrowania całej grupy przedszkolaków i spędzenia dnia pełnego wrażeń. Każdy z misterów miał do wykonania 7 zadań. Razem z dziewczynkami wytypowaliśmy mistrzów każdej z kategorii. Po skończeniu zawodów sportowych wykonaliśmy wspólny taniec. Po uroczystości dziewczynki wręczyły kartki, które same wykonały oraz nastąpiło wręczenie dyplomów dla każdego z chłopców 😎

 

  Dzień Przedszkolaka

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Świeto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Serdecznie dziękuję rodzicom za uczestniczenie z nami w tym dniu😎🎉🎈

CZERWIEC 2022

 

Wycieczka do ZOO

 

Irysy udały się do ZOO w Myślęcinku. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Podczas wycieczki radość i uśmiech nie schodził nam z twarzy. 

 

 

Dzień dziecka 

 

 Najlepsze życzenia z okazji Dnia Dziecka! Niech nasze pociechy żyją tak, aby każdy kolejny dzień był dla nich niesamowity i wyjątkowy 😊

 

 

MAJ 2022

 

Wycieczka do biblioteki

 

Nasza grupa wybrała się do Biblioteki Publicznej na zajęcia o kosmosie. Sala była ustrojona przepięknymi dekoracjami m. in. modelami planet, strojami astronautów. Panie wykonały dla nas teatrzyk cieni, a następnie zbudowaliśmy rakiety z papieru. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.  

 

 

Dzień Strażaka

4 maja dzieci z naszej grupy obchodziły Dzień Strażaka. W tym dniu utrwaliliśmy sobie wiedzę na temat tego zawodu oraz wybraliśmy się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu Kujawskim. Tam pod czujnym okiem strażaka zwiedziliśmy muzeum, obejrzeliśmy wozy strażackie oraz sprzęty niezbędne im do pracy. To była ciekawa i pouczająca lekcja dla wszystkich.

 

 

KWIECIEŃ 2022

Wielkanoc

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odwiedził nas (oczywiście całkowicie niespodziewanie) Zajączek Wielkanocny, który przyniósł nam upominki. Dziękujemy Zajączku i będziemy czekali na Ciebie za rok. WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

 

MARZEC 2022

Pierwszy dzień wiosny 

 

W przedszkolu tradycyjnie 21 marca obchodzimy kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Szalonych Fryzur. Z ubiegłych lat wiem, że pomysłowość i wyobraźnia w wymyślaniu fryzur nie ma granic :-))) Wszystkiego wiosennego!!!

 

 

LUTY 2022

Dzień kota

Światowy Dzień Kota to coroczne święto, które obchodzi się 17 lutego. We włoskich kalendarzach funkcjonuje już od 1990 roku. W Polsce zaś Dzień Kota pojawił się dopiero w 2006 roku. Dlaczego właśnie lutowa data? Zima to wyjątkowo trudny czas dla dachowców – święto kota ma też na celu pomoc tym dziko żyjącym osobnikom. Kot to zwierzę uwielbiane i hodowane na całym świecie. To zaraz obok psów ulubiony towarzysz człowieka – zarówno w miastach, jak i na wsiach. Dzień Kota podkreśla, jak ważni są pupile dla ich właścicieli. To także okres pomocy kotom bezdomnym i pokrzywdzonym przez los. My w naszej grupie również świętowaliśmy ten dzień. Braliśmy udział w różnych kocich zadaniach: wyścigi w toczeniu piłeczki nosem, szukaliśmy kota podczas zabawy "ciepło - zimno", w grupach zrobiliśmy koty różnymi technikami plastycznymi. Bawiliśmy się "kociastycznie" :-)

 

 

Dzień pizzy

Światowy Dzień Pizzy, obchodzony 17 stycznia, pochodzi z Włoch. Natomiast 9 lutego celebrowany jest np. w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii czy Polsce. My również przyłączyliśmy się do świętowania tak smakowitego dnia. Oglądaliśmy filmik o "Szalonym Kucharzu - Super sprytnym Samie", który robił pizze z żelków, cukierków, dżemu oraz czekolady ;-))), dowiedzieliśmy się jak powstaje pizza, ozdabialiśmy stół do wspólnej degustacji pizzy, a następnie sami przygotowaliśmy pizze z różnymi dodatkami: serem, szynką, rukolą no i oczywiście sosem pomidorowym. Było pysznie.

 

 

STYCZEŃ 2022

Bal karnawałowy

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było dzisiaj w naszym przedszkolu. Dzisiaj już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie, bohaterowie znanych bajek, wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerze, piraci, pajacyki, policjanci, Spider-Man, Batman... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci za które przebrały się dzieci. Rozpoznać Was było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził nas w radosny nastrój oraz zachęcił wszystkich do wesołej zabawy przy ulubionej muzyce oraz do udziału w różnych muzycznych konkursach.

 

GRUDZIEŃ 2021

Mikołajki

Cały rok czekaliśmy na ten dzień, aż w końcu nadszedł!  6 grudnia Mikołajki! Święty Mikołaj jest postacią znaną dzieciom na całym świecie. To na jego przyjście w wieczór z 5 na 6 grudnia czeka się cały rok. Kim był święty Mikołaj?Święty Mikołaj urodził się około 270 roku i zapisał się w historii jako biskup Miry w Licji. Nie ma zbyt wiele źródeł historycznych, które przybliżałyby nam historię jego życia. Wiadomo jednak, że urodził się w Patarze (tereny obecnej Turcji) w majętnej rodzinie. Mógłby spokojnie korzystać z bogactwa, które odziedziczył po rodzicach, jednak zamiast tego zajął się pomocą ubogim, a zwłaszcza dzieciom. Najmłodszych zawsze obdarowywał jedzeniem i innymi przydatnymi im rzeczami. Ponieważ my też przez cały rok byliśmy grzeczni, słuchaliśmy Rodziców, Pań w przedszkolu, to czekamy na prezenty od Świętego Mikołaja ;-) Tego dnia glądaliśmy również przedstawienie w wykonaniu Teatru Kultureska pt.: "Elfy Trzy" Było u nas wesoło i radośnie ;-) Ho!Ho!Ho!

 

 

 

LISTOPAD 2021

Dzień postaci z bajek 

 

5 listopada w naszej grupie obchodziliśmy "Dzień Postaci z Bajek" i jak zwykle było wesoło. Dziękuję Rodzicom za przygotowanie dzieciom przecudnych bajkowych strojów :-)))

 

 

PAŹDZIERNIK 2021

 

 Dzień Drzewa

 

 11 października w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Drzewa. Oglądaliśmy filmik, w którym skrzat Borówka opowiada nam o lesie i jego mieszkańcach, braliśmy udział w kasztanowym wyścigu, tańczyliśmy leśny taniec, układaliśmy leśne puzzle,a co najważniejsze zasadziliśmy nasze grupowe drzewko szczęścia.

 

 

Dzień zwierząt

 

4 października nasza grupa obchodziła "Dzień zwierząt". Wspólnie bawiliśmy się przy piosenkach o tematyce zwierzęcej, układaliśmy puzzle, była "zwierzęca" gimnastyka, zagadki słuchowe, każde dziecko wykonało maskę pieska. Obchody mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

 

 

WRZESIEŃ 2021

Dzień przedszkolaka

 

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

 

 

Pierwsze dni w nowej grupie - Irysy 2021/2022

 

Wakacyjnej sielanki nadeszła już pora, radośnie ogłaszamy- wróciliśmy do przedszkola! Witajcie Kochani pierwszego września, nadszedł czas na nowe wyzwania i świetną zabawę...Supersmyki zaczynamy 😃

 

 

CZERWIEC 2021

 

Zakończenie roku 2020/2021

 

25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy za aktywny udział w zajęciach programowych oraz wspólne gry i zabawy. Życzymy miłego odpoczynku podczas wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

 

 

Dzień gier i zabaw ruchowych

18 czerwca odbyło się podsumowanie projektu Mały sportowiec. Na placu przedszkolnym zorganizowaliśmy Dzień gier i zabaw ruchowych. Zadaniem dzieci było wykonywanie zadań sportowych, które zapisane były w kolorowych kopertach umieszczonych w różnych miejscach na placu. Każdy starannie i z wielkim zaangażowaniem wykonał wszystkie zadania. 

 

 

Dzień Dziecka

 

Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy, jednakże jest taki dzień w roku , kiedy dzieci czują się szczególnie ważne, a wszyscy dorośli chcą im sprawić radość. To Dzień Dziecka. Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu odbył się w iście stylowym wydaniu:) Dzieci niczym największe gwiazdy mody ,przechadzały się po przedszkolnym wybiegu. Jedną z atrakcji było również spotkanie z panią policjantką i panem policjantem, dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń. Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym dzieciom dużo radości i uśmiechu!

 

 

MAJ 2021

Dzień Mamy i Taty

 

Dzień Mamy i Taty to święto, podczas którego dzieci chcą pokazać swoim rodzicom jak bardzo ich kochają. Miłość można wyrazić na różne sposoby. My, nagraliśmy występ artystyczny oraz przygotowaliśmy kwiatki. Dzieci bardzo starannie wykonały prezenty oraz z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne podczas nagrania https://www.youtube.com/watch?v=otDYMgr2Pm4

 

 

Dzień dobrych uczynków

 

19 maja obchodziliśmy "Dzień dobrych uczynków". Dzieci wysłuchały wiersza M. Szczepańskiej i wyjaśniły co to jest dobry uczynek. Na czerwonych serduszkach wypisaliśmy dobre uczynki jakie możemy zrobić dla swoich najbliższych i przykleiliśmy je do Drzewa dobrych uczynków. Ten wyjątkowy dzień był dobrą okazją by pomyśleć, co dobrego uczyniliśmy i co jeszcze dobrego możemy zrobić dla innych. Przecież dobre uczynki powinno się robić każdego dnia!

 

 

KWIECIEŃ 2021

 

Dzień tańca

 

29 kwietnia obchodziliśmy Dzień Tańca. Przypomnieliśmy sobie nasz wspólny taniec do ,,Pszczółki Maji”, zorganizowaliśmy bitwę taneczną chłopcy vs dziewczyny oraz używając pomponów bawiliśmy się w „Taniec zamrażaniec”. Na koniec stworzyliśmy nowy układ taneczny do piosenki ,,Head shoulders”, który można obejrzeć klikając w link https://www.youtube.com/watch?v=QVjhG5YYIQs

 

 

Dzień Ziemi

 

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie.

 

 

MARZEC 2021

 

Konkurs szalonych fryzur

 

Tradycją stał się ,,Konkurs szalonych fryzur”zorganizowany na powitanie wiosny. Na włosach naszych przedszkolaków mogliśmy oglądać naprawdę zjawiskowe upięcia i konstrukcje. W naszej grupie największy zachwyt wzbudziła fryzura Jasia, Zosi oraz Oli. Dziękujemy rodzicom za wielkie zaangażowanie dzięki temu ten dzień stał się na prawdę wyjątkowy i ciekawy dla wszystkich dzieci.

 

 

Kreatywny przedszkolak

 

Samodzielnie wykonana Marzanna zdobi salę Irysów i przypomina o nadchodzącej wiośnie. W ramach projektu Kreatywny Przedszkolak stworzyliśmy Marzannę z użyciem słomy, materiałów, kolorowej bibuły i wycinanek. Dzieciom bardzo spodobał się ten temat i z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Oto efekty naszej pracy :)

 

 

LUTY 2021

Dzień dinozaura

 

Dzień Dinozaura był wspaniałą okazją do kreatywnej zabawy. Poznaliśmy czas, w którym to dinozaury zamieszkiwały naszą planetę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na ich temat, korzystając z informacji i filmów zamieszczonych na kartach z Multigrafii. Z wielką ciekawością i zachwytem dzieci oglądały dinozaury w wersji 3D. Na koniec powstała wykonana przez wszystkich makieta „Parku jurajskiego”.

 

 

Projekt - Mały sportowiec

 

Korzystając z pięknej pogody zajęcia ruchowe z projektu Mały Sportowiec mogliśmy przeprowadzić na świeżym powietrzu. Tematem zajęć były ,,Wyścigi rzędów”. Po krótkiej rozgrzewce dzieci zostały podzielone na trzy rzędy. Do wykonania były zadania : bieg do pachołka i z powrotem, bieg slalomem między pachołkami, bieg z piłeczka oraz bieg po slalomie dotykając po drodze krążki. 

 

 

Lodowe witraże

 

Korzystając z mroźnej aury grupa Irysów wykonała piękne lodowe witraże. Dzieci z użyciem kolorowych ozdób, brokatu i wody stworzyły piękne, twórcze i kolorowe dzieła. Zaliczyliśmy tym samym kolejne zadanie z projektu Kreatywny przedszkolak.

 

witraz2witraz

 

STYCZEŃ 2021

 

Bal karnawałowy

29 stycznia w naszej grupie odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. To niezwykłe wydarzenie dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Wspólnie tańczyliśmy przy muzyce, dzieci chętnie także brały udział w zabawach oraz konkursach. 

 

 

 

Ferie zimowe

 

Podczas ferii zimowych w naszej grupie odbyła się podróż do różnych zakątków świata. Odwiedziliśmy dziką Afrykę, plażę Chorwacji, mroźną Antarktydę i kolorowe Indie. Zatańczyliśmy hiszpańskie flamenco, zapisywaliśmy swoje imię w j. chińskim, a na końcu upiekliśmy pyszna włoską pizzę.

 

ferie

 

 

GRUDZIEŃ 2020

 

Świąteczny czas...

 

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy- pełen radości i wzruszeń, poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszej grupie już na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Z wielkim  zapałem i dużym zaangażowaniem wykonują różne ozdoby. Chętnie także śpiewają kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. 

 

 kolaze 1

 

Dzień Piłki Nożnej- Projekt Mały Sportowiec

 

10 grudzień to Światowy Dzień Piłki Nożnej. W tym dniu rozmawialiśmy o zasadach jakie panują na piłkarskim boisku, po czym zorganizowaliśmy na powietrzy trening piłkarski. Każdy wykonał piłkarską rozgrzewkę, a następnie doskonalił strzały do bramki. Wspólnie również przeprowadziliśmy mecz piłkarski, osobno chłopcy oraz dziewczynki. Zabawa z piłką wywołała wiele uśmiechu i radości. Na pewno nie raz jeszcze wspólnie zagramy mecz:)

 

 

 

Mikołajki

 

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego bardzo starannie. Wspólnie wykonujemy wtedy ciekawe prace plastyczne, na których króluje Mikołaj, ubieramy choinkę, stroimy salę oraz uczymy się piosenek świątecznych. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. W tym roku Mikołaj odwiedził nas wirtualnie. Razem z panią Choinką dali bardzo ciekawe i wesołe przedstawienie. Oczywiście nie zapomniał także przesłać dzieciom prezentów :)

 

 

LISTOPAD 2020

 

 Andrzejki

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii i czarów... Wszystko za sprawą obchodzonych w nocy z 29 na 30 listopada Andrzejek. Przedszkolaki również świętowały ten pełen magii dzień, kultywując tradycje związaną z wigilią św. Andrzeja. Było dużo zabawy, tańców przy znanych nam utworach muzycznych oraz wróżb.

 

 

Projekt Kreatywny Przedszkolak

 

Dużo uśmiechu i radości sprawiło nam listopadowe zadanie - odtworzenie obrazu Vincenta van Gogha "Słoneczniki". Wykorzystaliśmy duży karton jako wazon i kolorowe papiery oraz bibułę do stworzenia kwiatów. Dzieci z wielkim zaaogażowaniem wykonują każde zadanie z projektu. Oto efekty naszej pracy.

 

 

Święto Odzyskania Niepodległości

 

Już po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w akcji MEN #SzkolaDoHymnu. W tym roku jednak ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii każda grupa odśpiewała hymn w swojej sali. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków".

Obok w linku można obejrzeć wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". https://youtu.be/uQVzOJ4LjKw

 

 

Dzień zdrowego jedzenia i gotowania 

Celem tego nietypowego święta jest promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, oraz przekazanie informacji o konsekwencjach złej diety. Dzieci na samym początku obejrzały teatrzyk, w którym wystąpiły kukiełki-warzywa, pt. "Na straganie". Później utworzyliśmy piramidę zdrowego odżywiania układając na poszczególnych szczeblach produkty spożywcze. Podczas drugiego śniadania zrobiliśmy pyszny, zdrowy, mleczno-bananowy koktajl. Każdy miał swój wkład w przygotowaniach koktajlu. Część dzieci obierała banany, inni zaś te banany kroili. Następnie włożyliśmy pokrojone banany wraz z mlekiem do blendera i powstał smakowity koktajl.

W linku teatrzyk -> https://youtu.be/kA7isz6CgIA

 

 

PAŹDZIERNIK 2020

 

Jesienne prace Irysów

 

W październiku zrealizowaliśmy wiele tematów związanych z jesienią. Rozmawialiśmy o warunkach życia leśnych zwierząt oraz o ich przygotowaniach do zimy. Nauczyliśmy się piosenki "Idzie jesień poprzez świat" oraz inscenizacji do piosenki. Na zajęciach kreatywnych stworzyliśmy "Wiewiórkę w dziupli", a na zajęciach technicznych wykonaliśmy "Jesiennego lisa". Przyszedł także czas na pierwsze zadanie w ramach projektu Kreatywny Przedszkolak. Było to utworzenie jesiennej makiety z darów jesieni. Zebraliśmy dużo materiału przyrodniczego i przystąpiliśmy do działania. Kolorowe drzewo powstało z odciśniętych liści, a uśmiechnięte jeże z kasztanów.

 

 

 Dzień muzyki

 

Z okazji Dnia Muzyki zorganizowaliśmy zabawę w Filharmonię. Dzieci po kolei podchodziły do kasy i płaciły kasztanami za bilety. Następnie z biletem odszukiwały swoje miejsce. Dzieci z ciekawością obejrzały spektakl pt. "Filharmonia Dzieci", gdzie muzycy zagrali na różnych instrumentach. Skorzystaliśmy także z aplikacji multimedialnej na tablicy interaktywnej i oglądaliśmy różne instrumenty, a także słuchaliśmy ich brzmienia. 

 

 

WRZESIEŃ 2020 

 

Zawód - Strażak

 

W ramach zajęć o bezpieczeństwie rozmawialiśmy na temat ciężkiej pracy jaką wykonuje Strażak. Przedszkolaki co roku mają okazję - i to nie raz - odwiedzać Straż Pożarną w naszym mieście. Podczas spaceru udaliśmy się na teren straży, gdzie znajdują się różne pojazdy i sprzęty do gaszenia pożarów, którymi strażacy kiedyś się posługiwali. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się tym okazom. 

 

120411d6 4556 4fa5 9eed de051be00fbdf5f98e90 5629 4eae b01b 8de009b1155d

 

Dzień Przedszkolaka

 

21 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy do znanych nam utworów muzycznych. Dużo radości wywołały również zabawy z balonami oraz chustą animacyjną klanza. Każde dziecko otrzymało specjalny order przedszkolaka, który można było przykleić do ubrania. Na zakończenie zabaw zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

 

d56b2d70 6583 4d8a bad2 307678d4898849d2a988 ce9b 4c14 b54d 98379062503e

 

___________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

WYDARZENIA LUTY 2020

 

Dzień Dinozaura

 

W naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień niezwykłych stworzeń – dinozaurów. W tym czasie nasze dzieci,, udały się ’’ w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas ciekawych zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów. Dzieci oglądały albumy,książki i filmy o dinozaurach, podziwiały szkielety i figurki gadów, bawiły się w archeologów oraz wykonywały prace plastyczne.

 dinozaurirysydinozaurirysy2

 

Zajęcia otwarte dla rodziców

 

Na zajęciach otwartych pt. “Muzyka jest wszędzie” gościliśmy rodziców. Dzieci zaprezentowały grę na instrumentach takich jak: tamburyno, grzechotki, pałeczki. Następnie wykonały pracę plastyczną wraz z rodzicami pt. " Mój akordeon".

 irysyzajeciairysyzajecia2

 

Dzień kota

 

Z okazji Dnia Kota przedszkolaki z grupy Irysy zamieniły się w kociaki. Tańczyliśmy przy muzyce wykonując "Kocie ruchy", oglądaliśmy milusińskie zwierzątka na filmikach, a także próbowaliśmy pić mleczko z talerzyka. Dzieci wzięły również udział w konkursie„Zwijanie kłębka wełny” . Najsprytniejszymi kotkami okazali się Wojtek i Julia. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

 irysydzienkotafiolkikot2

Dzień Babci i Dziadka

20 stycznia gościliśmy wszystkich dziadków z okazji ich święta. Przygotowaliśmy dla nich występ artystyczny oraz prezenty. Dziadkowie z radością oglądali swoich wnuków podczas przedstawienia. Był także czas na wspólne zabawy taneczne oraz poczęstunek.

irysydziadekirysydziadek2

 

Bal karnawałowy

Karnawał to czas zabawy , tanecznych szaleństw i wesołej atmosfery. Dla przedszkolaków był to długo wyczekiwany dzień , każdy z nich chciał zaprezentować swój wymarzony strój karnawałowy. Na balu można było spotkać księżniczki, policjantów, czarownice i wiele innych postaci. Oprócz świetnej zabawy przy muzyce, dzieci brały również udział w konkursach i zabawach. Tego dnia nasze kochane przedszkolaki wybierały króla i królową balu. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda , że kolejny bal dopiero za rok.

balirysybalirysy2

Mikołajki

Dzisiaj w przedszkolu już od rana panowała wielka radość:) Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa, Świętego Mikołaja!!! Świąteczna atmosfera udzieliła się każdemu, to był bardzo magiczny dzień. Było wspólne śpiewanie świątecznych piosenek, kolęd... Były tańce i dużo radości :) Dzieci w podziękowaniu za upominki, wręczyły Mikołajowi własnoręcznie zrobioną laurkę. Nasze przedszkole odwiedziły również Panie z Urzędu przynosząc ze sobą upominki w postaci książeczki dla każdego Przedszkolaka;) Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci.

irysymikolajki


Warsztaty świąteczne

11 grudnia nadszedł czas na wyczekiwane przez dzieci warsztaty świąteczne. Wspólnie z rodzicami kolędowaliśmy oraz wykonywaliśmy ozdoby świąteczne.

irysywarsztatyirysywarsztaty2

Wigilia

Czas Bożego Narodzenia to dla nas wszystkich szczególny okres, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście . W dniu 20.12.19r. w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. O wyznaczonej godzinie wszystkie grupy zebrały się w jednej sali aby wspólnie zasiąść do posiłku. Pani dyrektor złożyła dzieciom , nauczycielom oraz wszystkim pracownikom przedszkola najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego magicznego dnia

irysywigilia

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział po raz kolejny w Akcji MEN „Szkoła do Hymnu". O godz. 11:11 wspólne odśpiewaliśmy 4-zwrotkowego „MAZURKA DĄBROWSKIEGO” i tym samym zakończyliśmy TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

19 listopada do naszego przedszkola przybyli policjanci i policyjne psy: Czarek i Tai. Policjanci opowiedzieli dokładnie dzieciom po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadzili krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonogów. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom piesków. Na koniec mogły się przekonać jak niezwykle silne okazują się psy policyjne.


policjantpolicjant1

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Dzisiaj 20 listopada, uczciliśmy 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Rozmawialiśmy na temat praw i obowiązków dzieci, a także wykonaliśmy pracę plastyczną podsumowującą zajęcie

prawadziecka


ANDRZEJKI

29 listopada obchodziliśmy w przedszkolu andrzejki. Były konkursy oraz wróżby andrzejkowe.

irysyandrzejkiirysyandrzejki2

irysyandrzejki3