Chabry

Przedszkole Niepubliczne Reksio


 

 

Grupa 0 A

Grupa 0 B

BRATKI

bratki

STOKROTKI

stokrotki

FIOŁKI

fiołki

CHABRY

Projekty realizowane w roku przedszkolnym 2023/2024 w grupie CHABRY :

 

„SZTUKA EMOCJI"

Głównym celem projektu jest przybliżenie i oswojenie dzieci ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach. Założeniem akcji jest wzmacnianie poczucia wartości, indywidualność, oryginalność dziecka oraz potrzeby tworzenia relacji osobowych i uczestnictwa w grupie.
Przygotowanie do rozumienia emocji, uczuć własnych i innych ludzi oraz dbanie o jego zdrowie psychiczne. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, europejskim i światowym. Kształtowanie umiejętności rozumienia i interpretowania pojęć przy wykorzystaniu różnych form sztuki. Odkrywanie ich talentów.

"DOTKNIJ, POCZUJ, ZOBACZ"

Głównym celem projektu jest wzbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego.
Założeniem jest rozwijanie u dzieci motoryki małej, czyli zdolności manualnych dziecka, oraz poprawa ruchów precyzyjnych, integracja grupy przedszkolnej, umiejętności pracy w grupie oraz niwelowanie napięć emocjonalnych.

"KREATYWNY PRZEDSZKOLAK- KREATYWNE DZIECKO"

Głównym celem jest kreatywne i twórcze działanie przedszkolaków z nauczycielami, uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić “coś z niczego”.
Założeniem projektu jest doskonalenie umiejętności planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości, koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy.

 
 
 

WRZESIEŃ 2023

Dzień Przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują dzień przedszkolaka. Były zabawy, konkurencje. Dzięki zdjęciom będziemy mogli podziwiać urocze uśmiechy dzieci, ich kreatywność i radość płynącą z każdej chwili spędzonej w tym uroczystnym dniu.

received_259316883753223.jpeg

Dzień Kropki

Dnia 15.09 grupy Bratki oraz Chabry obchodziły DZIEŃ KROPKI. Jest to pełna uśmiechów i kolorów podróż po nauce i zabawie. Dzieci z zaciekawieniem angażują się w różnorodne aktywności, które rozwijają ich kreatywność i umiejętności.

received_656403069914413.jpeg

CZERWIEC 2023

Zakończenie Roku

Dziś odbyła się uroczystość zakończenie roku przedszkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy i ksiazki. Życzymy Wam dzieci by wakacje byly bezpieczne i słoneczne, pełne przygód i niezapomnianych przeżyć! Wróćcie do nas wypoczęci i gotowi do dalszej zabawy i nauki ❤️🧸 Wyrazy uznania i podziękowania za ten wspólnie spędzony rok składamy również wszystkim Rodzicom 🤗

Światowy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Zaczęliśmy świetowanie od korowodu ze Skweru Jordana na Plac Jana Pawła wraz z innymi dziećmi z soleckich przedszkoli. Były tańce, zabawy z chustą, bańki, tatuaże brokatowe, upominki, tory przeszkód oraz pyszny podwieczorek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej 🎈

MAJ 2023 

Dzień Mamy i Dzień Taty

Dnia 24.05 w przedszkolu dzieci z grupy "Chabry" wystąpiły dla swoich kochanych rodziców z okazji ich święta. Dziękujemy za liczne przybycie, życzymy wszystkiego dobrego i do zobaczenia następnym razem!

Wycieczka do jednostki Straży Pożarnej

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego oraz zabawa w gaszenie pożaru.

KWIECIEŃ 2023

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest zanieczyszczona oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była czysta. Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, a na koniec wykonały piękną pracę plastyczną 🌏🌱🌳

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Dzień książki dla dzieci obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin znanego pisarza Hansa Christiana Andersena, autora wielu baśni w tym m.in. „Małej Syrenki” czy „Królowej Śniegu”. W całej Polsce organizowane są liczne spotkania, gdzie czytane są książki dla najmłodszych, zabawy i quizy. W końcu jest to święto przeznaczone właśnie dla nich.

 

MARZEC 2023

Pierwszy Dzień Wiosny

Dzisiaj w naszym przedszkolu już po raz kolejny z okazji Pierwszego dnia wiosny obchodziliśmy Dzień Szalonych Fryzur. Dzieci mogły zaprezentować przygotowane fryzury przed grupą, oraz miały robione zdjęcia na naszej wiosennej ściance. Było bardzo wesoło.

 

LUTY 2023

Dzień Dinozaura

Dnia 27.02 lutego grupa Chabry obchodziła w przedszkolu Dzień Dinozaura. Z tej okazji zostały zorganizowane zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze. 🦕Dzień Pizzy

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Pizzy. Braliśmy udział w różnych zabawach z chusta animacyjną , w zabawach ruchowych oraz muzycznych. Oglądaliśmy film edukacyjny "Jak powstaje pizza?". Oczywiście najważniejsze było przygotowanie przez nas pizzy , którą ze smakiem zjedliśmy.

STYCZEŃ 2023

Dzień Babci i Dziadka

Drogie babcie i dziadkowie, miło nam Was gościć. Cieszę się, że spotykamy się na tak pięknej uroczystości. Dzieci ciężko pracowały i moc niespodzianek dla Was przygotowały. Posłuchajcie, oglądajcie, oklaskami nagradzajcie, bo ten pokaz, powiem szczerze, wprost z tych małych serduszek się bierze. Z okazji Waszego święta życzymy wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze.

Bal Karnawałowy

Dzisiaj w naszym przedszkolu jest dzień wesoły, ponieważ mamy Bal Karnawałowy. Było głośno i radośnie,były tańce i zabawy. Dzieci miały piękne stroje, pojawiły się m. in. księżniczki,wróżki,policjanci,piraci oraz wiele innych postaci...wszyscy się fajnie bawiliśmy.

GRUDZIEŃ 2022

Kolędowanie

Dzisiaj odbyło się kolędowanie z rodzicami, a oto kilka zdjęć, na których udało nam się uwiecznić tę uroczystość. Jeszcze raz Wesołych Świąt. Z okazji Bożego Narodzenia, Składam Wam serdeczne życzenia. Niech Wam święta miłe będą, Z dźwiękiem śpiewu i kolędą. Z wigilią tuż po zmroku, I w radosnym Nowym Roku.

Mikołajki

Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze 🎄☃️🎀🎅

 

LISTOPAD 2022

11 Listopada Święto Niepodległości

11 listopada to wyjątkowy i ważny dzień dla każdego Polaka. To święto państwowe, obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak co roku zaśpiewaliśmy uroczyście Hymn o godzinie 11;11.

Dzień Postaci z Bajek

Dzisiaj obchodziliśmy dzień postaci z bajek. W tym dniu przypomnieliśmy sobie bohaterów którzy występują w bajkach. Odgadywaliśmy zagadki, tańczyliśmy, opisywaliśmy postaci za jakie się przebraliśmy. Zagościła u nas Myszka Minie i to nie jedna, Chase, Elsa, Spider-man i wiele innych. To był naprawdę bajkowy dzień.

PAŹDZIERNIK 2022

Dzień Makaronu

Światowy Dzień Makaronu to święto wszystkich fanów nitek, świderków i muszelek. Makaron jest produktem nie tylko niezwykle uniwersalnym, ale również bardzo prostym w przygotowaniu. Na zajęciach dzieci poznały ciekawostki makaronowe, jego wygląd, zastosowanie i sposób powstawania. Bawiły się w łowienie rybek słomką, nawklekanie rurek na sznurek oraz segregowanie kolorowych świderków do odpowiednich talerzy. Na koniec każde dziecko wykonało jeżyka z masy solnej i przyzdobiło je kolorowym makaronem.


 

Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt zaczęto obchodzić w Niemczech jako wyraz troski o dzikie stworzenia i zaniepokojenia szybką degradacją środowiska naturalnego. Obecnie święto ma charakter międzynarodowy i służy popularyzacji ochrony dzikich gatunków. Podczas dnia zwierząt rozmawialiśmy o różnych zwierzętach domowych jak i tych żyjących na wolności.

 

WRZESIEŃ 2022

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to święto, które ma swoje stałe miejsce w kalendarzu. W Polsce obchodzone jest 30 września. Tego dnia chłopcy i mężczyźni mogą liczyć na życzenia i drobne upominki. Z tej okazji życzymy wszystkim naszym CHABROWYM chłopakom wszystkiego najlepszego, humoru radosnego i aby codziennie spotkało Was coś magicznego.

 

Dzień Przedszkolaka

20 września w przedszkolu obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia składamy wszystkim przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia. W tym dniu było wiele wspaniałych zabaw oraz uśmiechu na twarzach naszych przedszkolaków.

CZERWIEC 2022

Dzień dziecka

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Dziecka! Niech nasze pociechy żyją tak, aby każdy kolejny dzień był dla nich niesamowity i wyjątkowy.

 

 

 

MAJ 2022

Dzień dobrych uczynków

 

Dzień 19 maja jest Światowym Dniem Dobrych Uczynków. Wszystkim wiadomo, że dzieci w przedszkolu robią mnóstwo dobrych uczynków, czasami tylko o nich zapominają. Nasza grupa postanowiła tego dnia przypomnieć sobie czym dokładnie jest dobry uczynek. Dzieci obejrzały wspólnie film edukacyjny „7 dobrych uczynków”, po czym nauczyły się tekstu znanej piosenki  i zatańczyły "Nie chce cie znac". Wspólnie wykonały drzewo przedstawiające serca, ktore określają to co według nich nazywa sie dobrym uczynkiem. Każde z nich otrzymało zadanie, by wypełnić 5 serduszek, ale tylko wtedy, gdy wykonają 5 dobrych uczynków. Następnego dnia namalowały na folii przepiękną łąkę.

 

Dzień książki

Od 9.05 - 13.05.2022 obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji dzieci dowiedziały się jak powstaje książka oraz poznały zasady ich szanowania. Przez cały tydzień naszą grupę odwiedzali rodzice, aby przeczytać ulubioną książkę swoich pociech. Dzieci odwiedziły również bibliotekę oraz zapoznały się z zasadami jej funkcjonowania. KOCHANI RODZICE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POŚWIĘCONY NAM CZAS!

 

 

KWIECIEŃ 2022

Dzień Ziemi

 

Przez cały tydzień prowadziliśmy zajęcia według projketu związanego z ekologią, by zaznajomić dzieci jak należy dbać o nasza planete. Dzieci wykonywaly ekoludziki z materiałów z recyklingu oraz obejrzały film edukacyjny, w ktorym dzieci dowiedziały się jak wyglądają znaki związane z ekologia oraz co to słowo dla nas oznacza. Na zakończenie projektu z okazji Dnia Ziemi wzięliśmy udział w zajęciach ekologicznych zorganizowanych przez Panie z ZGK w Solcu Kujawskim. Dowiedzieliśmy się jak odpowiednio segregować odpady i jak ważne jest to dla naszej planety. Każdy z nas otrzymał upominek na pamiątkę.

 

 

Wielkanoc

 

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. W Polsce bardzo pielęgnuje się obyczaje i tradycje wielkanocne, których jest bardzo wiele.

 

 

Wycieczka do biblioteki 

 

5 kwietnia zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki Publicznej . Na początku obejrzeliśmy teatrzyk kukiełkowy o tematyce wiosennej, gdzie występowała Pani Wiosna oraz wiele pacynek - zwierzątek. Następnie każdy samodzielnie wykonał papierową przestrzenną biedronkę. Panie przygotowały dla nas także zabawy, w których szukaliśmy wiosennych kwiatów oraz mogliśmy się także wykazać naszymi umiejętnościami matematycznymi.

 

 

MARZEC 2022

Pierwszy dzień wiosny

 

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, tańców oraz wykonania pracy plastycznej przedstawiającą postać Pani Wiosny. Najważniejszą częścią tego dnia było zaprezentowanie przez dzieci szalonych fryzur. To był bardzo radosny i szalony dzień ! :)

 

 

 Idzie do nas wiosna

 

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci zasadziły wiosenne kwiaty – szafirki i białe krokusy. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.

 

 

LUTY 2022

Dzień dinozaura

26 lutego przypada nietypowe święto – Dzień Dinozaura. Już w poniedziałek rozpoczęliśmy w przedszkolu niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. Tego dnia sale przedszkolne zmieniły się w niezwykłe kąciki: ” jurajskie parki”, w których oglądaliśmy- dinozaury, albumy, plakaty, figurki oraz książki o dinozaurach. Atrakcjami w tym tygodniu było szukanie dino-skamielin w piasku, odciskanie figurek dinozaurów w masie solnej, tworzenie dinusiów z plasteliny oraz nadanie im nazw. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak żyły dinozaury , kim jest paleontolog. Wykonały wiele prac plastycznych, a także edukacyjnych, wykorzystując przy tym różne materiały, dzięki temu Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

 

 

Dzień pizzy

 

Dnia 9 lutego obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się w prawdziwe, włoskie pizzerie. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Wykonały prace plastyczną przedstawiającą kawałek pizzy oraz ułożyły napis pizza z liter. Największą atrakcją tego dnia było wykonanie przez dzieci swojej pizzy i zjedzenie jej.

 

 

STYCZEŃ 2022

Bal karnawałowy

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dnia 13.01.2022r już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, żabkę, księżniczki, motylka, pszczółkę, piratów, ninja, policjantów, Spider-Mana, kapitana ameryke, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

 

 

GRUDZIEŃ 2021

Akademia Kici Koci - Pieczenie pierniczków

 

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Najpierw dzieci odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe, przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Następnego dnia każde dziecko mogło przyzdobić swój piernik oraz zabrać go do domu.

 

 

Mikołajki

 

6 grudnia oprócz pieczenia pysznych pierników mieliśmy okazje obejrzeć zabawny spektakl pt "Trzy Elfy", który porwał dzieci do świata Świętego Mikołaja. Było dużo śmiechu oraz tańców. Tego dnia wykonaliśmy brokatowe bombki, które stały się ozdobą naszego przedszkola. Dzieci dostały upominki od Mikołaja, które znalazły pod naszą choinką oraz prezenty dla całej naszej grupy.

 

 

LISTOPAD 2021

Dzień pluszowego misia

 

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko otrzymało pluszaka, który towarzyszył im cały dzień. Zaplanowałam kilka atrakcji w postaci gimnastyki z misiem, quiz, układanie puzzli, taniec z misiem oraz pomalowanie kolorowanki pluszaka na wybrany przez siebie kolor. Mieliśmy tez okazję obejrzeć film przedstawiający hurtownie, w której są produkowane pluszowe misie. Na koniec każde dziecko zrobiło sobie zdjęcie z makietą miśka oraz zajadało się żelkami w ich kształcie.

 

 

Dzień postaci z bajek 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Zaczęliśmy dzień od wypicia eliksiru, który przeniósł nas do bajkowej krainy. Mieliśmy szanse obejrzeć przedstawienie, które wykonali dla nas pracownicy z Biblioteki z Solca Kujawskiego. Dzieci zamieniły się podczas zabawy w swoją ulubioną postać, złączyliśmy się nicią nierozerwalną, scalającą naszą grupę :), rozdzielaliśmy groch od fasoli, rozwiązywaliśmy quiz oraz zagadki, wykonaliśmy prace plastyczną oraz malowaliśmy jednorożca na sztaludze.

 

 

PAŹDZIERNIK 2021

 

Dzień makaronu

25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu, makaron królował nie tylko na stole ale i w zabawie. Dzieci zapoznały się z potrawą znaną i lubianą na całym świecie. Na zajęciach poznały ciekawostki makaronowe: jego wygląd, zastosowanie i sposób powstawania. Przedszkolacy mieli możliwość porównywania kształtów i kolorów poprzez dotyk i wzrok. W zabawach matematycznych tworzyły zbiory. Podczas zajęć plastycznych stworzyliśmy piękne lampiony.

 

Dzień Zwierząt

 

4 października obchodziliśmy "Światowy Dzień Zwierząt". Z tej okazji dzieci miały zaplanowanych kilka atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszył się chomik przyniesiony przez Mikołaja.

 

 

WRZESIEŃ 2021

Dzień przedszkolaka

 

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

 

 

Pierwsze dni w grupie Chabry w roku 2021/2022

 

Wakacyjnej sielanki minęła już pora. Radośnie ogłaszamy- WRÓCILIŚMY DO PRZEDSZKOLA! Są tu koledzy i koleżanki, Panie w przedszkolu, klocki, przytulanki. Przed nami kolejny wspaniały rok !

 

 

_______________________________________________________________________

CZERWIEC 2021

 

Zakończenie roku 2020/2021

 

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS… Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci. Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku odbyło się 25 czerwca . 

 

 

Dzień Dziecka

 

1 Czerwca Dzień Dziecka jupi hurra jupi 😊😊😊 Wesołego, beztroskiego i udanego Dnia Dziecka dla wszystkich dzieci Świata 😊 I pamiętajcie.. i ci duzi i ci mali.. Nigdy nie zatracajcie w sobie dziecka! spojrzenie oczami drzemiącego w nas malucha jest dużo łatwiejsze niż widzenie świata przez dorosłego! 😊

 

 

MAJ 2021

 

Dzień Mamy i Taty 

 

Co można dać Mamie i Tacie w dowód miłości? Naszą specjalnością jest wypełnianie ich serc po brzegi piękną muzyką, śpiewem i tańcem:) Dlatego też dla rodziców, w dniu ich święta, postanowiliśmy wspólnie przygotować repertuar artystyczny. Ćwiczyliśmy długo i wytrwale, bardzo się staraliśmy i w dniu występu chcielibyśmy się podzielić. Linki do przedstawienia : Dzień Mamy i Taty cz.1 CHABRY : https://youtu.be/cow0tqa2AKQ Dzień Mamy i Taty CHABRY cz.2 : https://www.youtube.com/watch?v=nRN6yQOs9EU

 

 

Dzień kosmosu

 

Czym jest kosmos? Jak wygląda? Gdzie on jest? Na te i inne pytania nasze przedszkolaki znają już odpowiedź, a wszystko to za sprawą obchodzonego w naszym przedszkolu Dnia Kosmosu. Tego dnia nie zabrakło zajęć, których głównym celem było zdobycie wiadomości o przestrzeni kosmicznej. Przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, dowiedziały się kim jest astronom, a kim astronauta. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych m.in. chodziły po nieznanej planecie pokrytej kraterami. Przedszkolaki oglądały fotografie jak wyglądają pojazdy kosmiczne oraz miały okazję zbudować własną rakietę kosmiczną.

 

 

KWIECIEŃ 2021

 

Dzień Tańca

 

W związku z tym, że nasze przedszkolaki uwielbiaja tańczyć, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Dzieci obejrzały przygotowaną prezentację na tablicy interaktywnej poznając różne rodzaje tańca oraz dowiedziały się skąd pochodzi i co to jest taniec. Nie zabrakło dobrego humoru jak i również wspólnych tańców.

 

 

MARZEC 2021

 

Konkurs szalonych fryzur

 

Piątek, 19 marca, był dniem "Szalonych fryzur" w naszym przedszkolu. Każdy miał wyjątkową i niespotykaną fryzurę. Było wiele warkoczyków, kiteczek, pojawiły się również peruki. Ten dzień był pełen radości, kolorów oraz szaleństwa. Były również nagrody za piękne fryzury. 1. Miejsce: Agatka Ś. 2. Miejsce: Zuzanna Z. 3. Miejsce: Kamil M. Wyróżnienie otrzymała: Maja D. Dziękujemy za zaangażowanie rodziców. 

 

 

Dzień kobiet

 

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Chłopcy tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli piękne tulipany 🌷🌷🌷

 

 

 

LUTY 2021

Kodowanie na dywanie

 

Zajęcia z wykorzystaniem tak atrakcyjnych metod i środków dydaktycznych jakim jest kodowanie, to bardzo interesujące zabawy dla dzieci. Motywują je do aktywnej i samodzielnej działalności, rozwijają ich zainteresowania i zdolności, kształtują cierpliwość w działaniu.Pozwalają także na wykorzystanie sprzętu multimedialnego w sposób wartościowy i kształcący.

 

 

Światowy dzień kota

 

W środę, 17 lutego dzieci z grupy Chabry obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko. Na sam koniec wykonywaliśmy pracę plastyczną pt. " Mój Kotek".

 

 

Pieczemy rogaliki

 

2 lutego wszystkie dzieci z naszej grupy uczestniczyły w wypieku rogalików. Same też wałkowały i zwijały rogaliki, również dowiedziały się jakie produkty są potrzebne do zrobienia ciasta. Zapach ciepłych rogalików unosił się w całym przedszkolu, wszyscy nie mogli się doczekać kiedy będą gotowe. Na koniec każdy mógł spróbować tego smakołyku.

 

 

STYCZEŃ 2021

 

Bal karnawałowy

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

 

 

 

Dzień popcornu

 

19 stycznia obchodziliśmy Dzień Popcornu. Dowiedzieliśmy się z czego jest popcorn, jak rośnie, w jaki sposób się go przygotowuje. Następnie obejrzeliśmy bajkę o Misiu Uszatku, a p. Jola poczęstowała nas popcornem.

 

 

GRUDZIEŃ 2020

 

Wigilia

 

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wspólną Wigilią, która odbyła się 18 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły wspólny wigilijny obiad. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.

 

 

Mikołajki

 

4 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną "Choinka i Mikołaj". Były też zdjęcia i prezenty od Mikołaja. Cały dzień wspaniale się bawiliśmy.

 

 

Dzień Górnika

 

Na początku grudnia obchodziliśmy "Barbórkę" – święto wszystkich górników. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat ich pracy. Obejrzeliśmy film edukacyjny o pracy w kopalni, przeprowadziliśmy zabawy badawcze z wykorzystaniem węgla, dowiedzieliśmy się do produkcji czego jest on wykorzystywany. Poznaliśmy węgiel do rysowania, wykonaliśmy prace plastyczne. Teraz już wiemy czym zajmują się górnicy, jak trudną, ciężką i niebezpieczną mają pracę.

 

 

LISTOPAD 2020

 

Zajęcia Metodą Dobrego Startu

 

Metoda Dobrego Startu (MDS) została przeniesiona na grunt Polski z Francji i opracowana przez prof. M. Bogdanowicz. Obejmuje ona system ćwiczeń korekcyjno-kompensacyjnych, ukierunkowanych na stymulowanie funkcji percepcyjno-motorycznych. MDS ma wielostronne zastosowanie w pracy z dziećmi.Zdolność koncentracji i słuchania jest niezbędnym warunkiem każdego procesu uczenia się. Rozwój tych umiejętności jest pierwszym krokiem na drodze do rozwoju społecznego i twórczego. Gry i zabawy z piosenką rozwijają wyobraźnię i możliwości twórcze, uczą bycia w grupie oraz integrują grupę. Rozwijają także zdolność ekspresji i improwizacji.

 

 

Święto Odzyskania Niepodległości

 

Już po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w akcji MEN #SzkolaDoHymnu. W tym roku jednak ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii każda grupa odśpiewała hymn w swojej sali. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków".

Obok w linku można obejrzeć wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" https://youtu.be/4wN3L48xIoE

 

 

PAŹDZIERNIK 2020

 

Zajęcia kreatywne "Warzywne pieczątki"

 

Na zajęciach kreatywnych korzystaliśmy z warzyw, które późnym latem i jesienią możemy spotkać w ogrodzie. Były to buraki, kapusta, ogórki, marchew czy cebula. Z tych warzyw zrobiliśmy pieczątki - w każdym słoiku "zaprawiliśmy" inne warzywa.

 

 

Dzień chleba

 

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Chleba pod hasłem "Od ziarenka do bochenka, czyli jak powstaje chleb?". Z tej okazji Chabry wspólnie z p. Jolą aktywnie uczestniczyły w pieczeniu chleba. Dzieci wyrabiały ciasto, a następnie obserwowały wypiek chleba. Ostatnim etapem była degustacja świeżego i pachnącego pieczywa. Dzieci były ogromnie dumne z powstałych wypieków.

 

 

 

 

WRZESIEŃ 2020

 

Kodowanie na dywanie

 

Zajęcia z wykorzystaniem tak atrakcyjnych metod i środków dydaktycznych jakim jest kodowanie, to bardzo interesujące zabawy dla dzieci. Motywująje do aktywnej i samodzielnej działalności, rozwijają ich zainteresowania i zdolności, kształtują cierpliwość w działaniu.Pozwalają także na wykorzystanie sprzętu multimedialnego w sposób wartościowy i kształcący.

 

 

Dzień przedszkolaka

 

21 września obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

WYDARZENIA LUTY 2020

Dzień kota

 

Obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kota. Były wspólne gry i zabawy z tej okazji - prezentacja maskotek i książek przyniesionych przez dzieci, słuchanie wiersza „Kotek”, rozmowa na temat wyglądu i zwyczajów kotów, zabawy ruchowe "Kocia gimnastyka", „ Kotek pije mleko”, „Kotki się bawią”, „Kotek i płotek”.

 chabrykotchabrykot2

 

Zabawa w teatr

 

Tydzień baśniowy zainspirował nas do zabawy w teatr...postanowiliśmy zostać aktorami i wystawić w formie kukiełkowej "Czerwonego Kapturka". Dzieci przekonały się, że nie jest prostą sprawą wystąpić przed " żywym" widzem...ale daliśmy radę było wesoło...

 chabryteatrchabryteatr2

 

Wizyta w bibliotece

 

W związku z tygodniem bajkowym byliśmy z wizytą w bibliotece. Czekały tam na nas niespodzianki: teatrzyk kukiełkowy "Kopciuszek", praca plastyczana: kukiełka Kopciuszek.

 chabrybajkachabrybajka2

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Święta Babci i Dziadka zaprosiliśmy do przedszkola nasze babcie i dziadków. Złożyliśmy naszym babciom i dziadkom życzenia w formie wierszyków, piosenek i tańców oraz podarowaliśmy prezenty : laurki i kolorowe serduszka. Był również słodki poczęstunek i zabawy z babcią i dziadkiem.

dziadekdziadek2

 

Bal karnawałowy


Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, pszczólki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom i ich wychowawczyniom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

stokrotkibal

W piątek 6.12.2019 r. nasze przeszkole odwiedził Św. Mikołaj. Były wspólne gry i zabawy z naszym gościem, dzieci także otrzymały prezenty.

chabrymikolajki

 

Warsztaty świąteczne

W środę 11.12.2019 r. zaprosiliśmy rodziców na warsztaty świąteczne. Spotkanie rozpoczęło krótkie przedstawienie w wykonaniu dzieci. Następnie dzieci wraz z rodzicami wykonywały

chabrywarsztaty

Wigilia w przedszkolu

W piątek 13.12.2019 r. przeżywaliśmy w przedszkolu Wigilię. Spotkaliśmy się wszyscy w grupie "Bratków".Nasza pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne, był opłatek wigilijny i kolędy. Dzięki paniom kucharkom zjedliśmy pyszny obiad , na który złożyl się czerwony barszcz z pasztecikiem, ryba, ziemniaki i marchewka oraz mandarynki. Wigilia upłynęła w bardzo miłej atmosferze.

chabrywigilia

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji Święta Niepodległości 8.11.2019 r. o godz. 11.11 wszystkie dzieci z naszego przedszkola śpiewały Hymn Polski

Chabrydzien niepodległości


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Był to dzień szczególny ponieważ dokładnie 30 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka. Jest to wyjątkowa data, która powinna zwracać naszą szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

WIZYTA STRAŻAKA I RATOWNIKA MEDYCZNEGO

W środę 27.11 dzieci miały okazję zapoznać się z pracą strażaka i ratownika medycznego.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

nasza grupa obchodziła Święto Pluszowego Misia. Na zajęcie została zaproszona p.dyrektor oraz rodzice .Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciu, zgłaszały się, odpowiadały na pytania, rozwiązywały zadania. Rodzice z dziecmi bardzo dobrze się bawili.

ANDRZEJKI

W piątek 29.11 obchodziliśmy Andrzejki. Dzieci poznały tradycje związane z tym świętem- wróżby, czary. Chętnie uczestniczyły w zabawie.

CHABRYANDRZEJKICHABRYANDRZEJKI2