Grupa 0 A

Przedszkole Niepubliczne Reksio


 

 

Grupa 0 A

Grupa 0 B

BRATKI

bratki

STOKROTKI

stokrotki

FIOŁKI

fiołki

CHABRY

WYDARZENIA WRZESIEŃ

 

WITAMY PO WAKACJACH

Serdecznie witamy dzieci i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wróciliście w nasze przedszkolne progi. Szczególnie witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Wszystkim życzymy, aby ta wesoła atmosfera radości i zabawy towarzyszyła nam przez cały rok szkolny.

O A i B Witamy cd

 O A i B WitamyZWIEDZAMY HALĘ OSiR

W każdy poniedziałek będziemy brali udział w ćwiczeniach i zabawach ruchowych na Hali OSiR. Na pierwszych zajęciach dowiedzieliśmy się od kierownika p. W. Lutowskiego, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują na terenie obiektu sportowego. Obiecaliśmy, że będziemy je przestrzegać. Zapoznaliśmy się z wyposażeniem magazynku sportowego i mogliśmy pobawić się obręczami, porzucać piłkę do kosza i pokopać do bramki. Oczywiście nasze Panie zapoznały nas ze sposobami zbiórki, powitaniem i pożegnaniem piosenką.

 

O A i B Zwiedzamy haleO A i B Zwiedzamy hale2

 

Odimienna Metoda Nauki Czytania - WIZYTÓWKI

Wizytówka- kartka z napisanym imieniem ma bardzo duże znaczenie dla dziecka: dodaje mu siły i pewności siebie. Imię dziecka jest słowem otwierającym świat pisma. Słowo – klucz, za pomocą którego dziecko może w sposób dla siebie najłatwiejszy i najbardziej naturalny odkryć strukturę pisma czyli relację między wyrazem napisanym a słowem mówionym.

O A i B OdimiennaO A i B Odimienna2

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Inicjatywa święta najmłodszych wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Później Dzień Przedszkolaka został ustanowiony uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013 roku. Pierwsze obchody miały miejsce w 2010 w Łodzi. W tym dniu podczas specjalnego festynu dzieci posadziły w parku pamiątkowe dęby, a następnie wypuściły do nieba balony z marzeniami. Obecnie Dzień Przedszkolaka obchodzony jest w całej Polsce. Tego dnia placówki przygotowują dla najmłodszych szereg atrakcji. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak co roku wysyła specjalny list adresowany do polskich przedszkolaków. Dla naszych podopiecznych zostały przygotowane atrakcje sportowe i artystyczne, a rodzice zapewnili słodkie upominki

 

ROK SZKOLNY 2019 / 2020