Grupa 0 A

Przedszkole Niepubliczne Reksio


 

 

Grupa 0 A

Grupa 0 B

BRATKI

bratki

STOKROTKI

stokrotki

FIOŁKI

fiołki

CHABRY

DZIEŃ UŚMIECHU

Uśmiech sprawia, że ludzie odbierają nas jako bardziej pogodnych, życzliwych i miłych. Natomiast śmiech poprawia nastrój, rozładowuje napięcie i przyczynia się do wydzielania endorfin, czyli hormonów szczęścia. Właśnie dlatego większość z nas lubi się śmiać i powinno robić to jak najczęściej. Radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

ZAJĘCIA NA HALI OSiR

Zaczynamy przygotowywać się do III Międzyprzedszkolnych Zawodów PLUSZOWEGO MISIA. Spróbujemy swoich sil podczas zabaw ze współzawodnictwem. Ciekawe jak to jest z naszą zwinnością , skocznością, szybkością ruchów rąk i nóg oraz refleksem. Najlepsi będą reprezentować nasze przedszkole w zawodach. Powodzenia

Akademia

Z okazji Święta Edukacji Narodowej dzieci przygotowały drobne upominki dla wszystkich pracowników naszego przedszkola.15.10. Zaprezentowaliśmy dorobek artystyczny przed Panią Dyrektor i zaproszonymi Gośćmi. Był to pierwszy występ w tym roku szkolnym.

DZIEŃ CHLEBA

W roku 2019 Światowy Dzień Chleba przypada na 16 października (środa) Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości, ale i spełnia również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony został przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. W tym dniu porozmawiamy z dziećmi o tym, z czego powstaje chleb, obejrzymy różne rodzaje mąk oraz będziemy uczestniczyć jak nasze mamusie uruchomią maszynę do pieczenia chlebka. Potem, gdy wystygnie, przyrządzimy pyszne i zdrowe kanapki. Już teraz pięknie pachnie.

SZKOŁA PAMIĘTA

25.10.2019 Wspólnie z wychowankami włączamy się do Akcji MEN „Szkoła pamięta” i zorganizujemy w naszym przedszkolu działania upamiętniające ważne dla nas postaci, a także wydarzenia. Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Zorganizowaliśmy zbiórkę kwiatów w doniczkach i zniczy, udaliśmy się na cmentarz, zapaliliśmy znicze i udekorowaliśmy bezimienne i opuszczone groby, odwiedzić groby znanych ludzi z naszej miejscowości ( Pan Burmistrz A. Nawrocki, Pani B. Komorowska (radna dwóch kadencji w latach 1994 – 2002), Dr W. Konopka

MISIOWY WOLONTARIAT

Nasze przedszkole zwraca szczególną uwagę na to, by nie tylko uczyć, ale i wychowywać, wpajać dzieciom dobroć, tolerancję, szacunek dla innych, pomagać bezinteresownie. Zwierzęta ze schroniska maja za sobą smutne przejścia...I wszystkie potrzebują Naszego wsparcia. Uczestniczymy w zbiórce na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bydgoszczy przy ul. Grunwaldzkiej 298. Aby pomóc zwierzakom rodzice i dzieci przynoszą: koce, poduszki, legowiska, ręczniki, miski, gryzaki, zabawki, psie przysmaki, stare swetry. Zbiórka trwa od 18.10.2019 do 18.11.2019 r.