SZKOŁA DO HYMNU- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W czasie zajęć o Polsce obejrzeliśmy ciekawą prezentację Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej DZIECI UCZĄ RODZICÓW Udział w Akcji MEN „Szkoła do Hymnu" zakończył cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY. Wspólne odśpiewanie „MAZURKA DĄBROWSKIEGO” odbyło się o godz.11.11.

0A HYMN0AHYMN2

SZKOŁA PAMIĘTA

25.10.2019 Wspólnie z wychowankami włączamy się do Akcji MEN „Szkoła pamięta” i zorganizujemy w naszym przedszkolu działania upamiętniające ważne dla nas postaci, a także wydarzenia. Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Zorganizowaliśmy zbiórkę kwiatów w doniczkach i zniczy, udaliśmy się na cmentarz, zapaliliśmy znicze i udekorowaliśmy bezimienne i opuszczone groby, odwiedzić groby znanych ludzi z naszej miejscowości ( Pan Burmistrz A. Nawrocki, Pani B. Komorowska (radna dwóch kadencji w latach 1994 – 2002), Dr W. Konopka)

SZKOLAPAMIETA0A2SZKOLAPAMIETA0A

DZIEN CHLEBA

W roku 2019 Światowy Dzień Chleba przypada na 16 października (środa) Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków ludzkości, ale i spełnia również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony został przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. W tym dniu porozmawiamy z dziećmi o tym, z czego powstaje chleb, obejrzymy różne rodzaje mąk oraz będziemy uczestniczyć jak nasze mamusie uruchomią maszynę do pieczenia chlebka. Potem, gdy wystygnie, przyrządzimy pyszne i zdrowe kanapki. Już teraz pięknie pachnie.

DZIENCHLEBA0ADZIENCHLEBA2

DZIENCHLEBA3

PASTUSIOWA KRAINA

14.11.2019r. dzieci wraz z Rodzicami i członkami rodzin wykonały pracę plastyczną na konkurs pt. "Pastusiowa Kraine". Konkurs jest prowadzony w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Akademia Aquafresh ("Program Edukacyjny") pod nazwą "Pastusiowa Kraina". Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna przygotowana przez dzieci i nauczycieli nt. "Pastusiowa Kraina" przedstawiająca podstawowe zasady profilaktyki higieny jamy ustnej u dzieci poprzez bohaterów Akademii Aquafresh jakimi są Pastusie. Praca jest umieszczona w galerii konkursowej na stronie internetowej Akademii Aquafresh. Od 15 listopada 2019 roku od godziny 12.00 do 30 listopada 2019 roku do godziny 12.00 prosimy bardzo głosować na Naszą pracę .

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

19 listopada do naszego przedszkola przybyli policjanci i policyjne psy: Czarek i Tai. Policjanci opowiedzieli dokładnie dzieciom po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadzili krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonogów. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom piesków. Na koniec mogły się przekonać jak niezwykle silne okazują się psy policyjne.

policjantpolicjant1

policjant3policjant4

30 ROCZNICA UCHWALENIA KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA

Konwencja o prawach dziecka uchwalona została 20.11.1989r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Inicjatorem powstania Konwencji była Polska i to nasz kraj przedłożył jej pierwszy projekt. To najważniejszy dokument dotyczący praw dziecka na świecie. Zaznacza, że każdemu dziecku niezależnie od koloru, wyznania czy pochodzenia przysługują takie same prawa. Nasze przedszkolaki celebrowały ten dzień dzień przychodząc ubrani na niebiesko, niebieskie były również dekoracje w salach. Podjęcie tych działań jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

PRAWADZIECKA0A2

DZIEN PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada, w poniedziałek w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim odbyły się zawody sportowe. W tegorocznych zawodach o Pluszowego Misia walczyły 10-osobowe zespoły dziewcząt i chłopców. Kibicowaniu nie było końca, emocje sięgały zenitu. Nasze Przedszkole zajęło pierwsze miejsce , z czego wszyscy jesteśmy niesamowicie dumni.

PLUSZOWY0APLUSZOWY0A2

DZIEN POSTACI Z BAJEK

Wtorek, 21 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci, gdyż tego dnia przebrane za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i baśni wspólnie obchodziły Światowy Dzień Postaci z Bajek. Były wróżki, królewny, Elzy, Myszka Miki, rycerze, bajkowe zwierzęta i wiele innych wspaniałych postaci. Dzieci prezentowały bajkowe przebrania, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki na podstawie charakterystycznych rekwizytów. Całość dopełniał taniec i śpiew z bajkowych ścieżek dźwiękowych.

BAJKIBAJKI2