Grupa 0 A

Przedszkole Niepubliczne Reksio


 

 

Grupa 0 A

Grupa 0 B

BRATKI

bratki

STOKROTKI

stokrotki

FIOŁKI

fiołki

CHABRY

Kwiecień 2019

 

UKŁADAMY SŁOWA Z LITEREK

Znamy już bardzo dużo liter, uczymy się czytać i składać wyrazy z literek.

0 A i B układamy słowa z literek

WIOSENNY OGRÓDEK PRZEDSZKOLAKA

Za oknami wiosna budzi się do życia, a u nas w sali sadzimy i obserwujemy...

0 A i B wiosenny ogródek przedszkolaka0 A i B wiosenny ogródek przedszkolaka 1

KONCERT

Dzisiaj odbył się w przedszkolu kolejny koncert Filharmonii Pomysłów pt. "Fantom Klawiaturnik". Dzieci zapoznały się z brzmieniem instrumentów klawiszowych, nie zabrakło również muzycznych żartów oraz ciekawych, budzących radość popisów aktorskich.

0 A i B koncert

ZAJĘCIA NA HALI SPORTOWEJ

Po zimowej przerwie wracamy do ćwiczeń. Trzeba trzymać kondycję. Dobra zabawa to podstawa :)

0 A i B zajęcia na hali sportowej0 A i B zajęcia na hali sportowej 1

CHEMICZNE SHOW

Dzisiaj uczestniczyliśmy w warsztatach chemicznych pt. "Chemiczne show". Po krótkiej pogadance dotyczącej zasad bezpieczeństwa dzieci „pod okiem” pań prowadzących mogły pomagać w eksperymentach. Obserwowaliśmy m.in jak powstają kolorowe substancje oraz jak można nadmuchać balon używając octu i sody.

0 A i B chemiczne show

ZAJĘCIE OTWARTE

Wróć do widoku albumów Dnia 17.04.2019 roku odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców . Podczas zajęć dzieci poszerzały swoje wiadomości związane ze Świętami Wielkanocnymi. Utrwalały poznane litery i doskonaliły umiejętność czytania. Na koniec wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną.

0 A i B zajęcia otwarte

PRACE PLASTYCZNE

Wiosenne prace plastyczne w wykonaniu dzieci.

0 A i B prace plastyczne

ODWIEDZIŁ NAS ZAJĄC

Dziś odwiedził nas zając i zostawił słodkie upominki.

0 A i B odwiedził nas zając0 A i B odwiedził nas zając 1

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Dziś odwiedziliśmy pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim, Banku oraz Poczty. Wręczyliśmy kartki z życzeniami

0 A i B życzenia wielkanocne

ZABAWY Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA

W tym tygodniu podczas zajęć na hali sportowej dzieci poznały zabawy pochodzące z różnych krajów.

0 A i B zabawy z różnych stron świata 0 A i B zabawy z różnych stron świata 1

DZIEŃ TAŃCA

W tym roku, tak jak i w ubiegłym zorganizowaliśmy "Dzień tańca". Dzieci wspólnie z rodzicami bawiły się przy znanych i lubianych piosenkach. Zajęcia poprowadzili profesjonaliści: pan Maciej Pawłowski, który uczy w naszym przedszkolu rytmiki i prowadzi zajęcia taneczne oraz Paweł Milhausen - instruktor zumby.

0 A i B dzień tańca 0 A i B dzień tańca 1