Fiołki

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział po raz kolejny w Akcji MEN „Szkoła do Hymnu". O godz. 11:11 wspólne odśpiewaliśmy 4-zwrotkowego „MAZURKA DĄBROWSKIEGO” i tym samym zakończyliśmy TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

19 listopada do naszego przedszkola przybyli policjanci i policyjne psy: Czarek i Tai. Policjanci opowiedzieli dokładnie dzieciom po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadzili krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonogów. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom piesków. Na koniec mogły się przekonać jak niezwykle silne okazują się psy policyjne.

policjantpolicjant1

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Był to dzień szczególny ponieważ dokładnie 30 lat temu uchwalono Konwencję o prawach dziecka. Jest to wyjątkowa data, która powinna zwracać naszą szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W tym dniu, dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko, by w sposób symboliczny uczcić ten szczególny dla nich dzień.

PRAWADZIECKAFIOLKIPRAWADZIECKAFIOLKI2

PRAWADZIECKAFIOLKI3

PIRAMIDA ZDROWIA

Zajęcia otwarte dla rodziców dają możliwość zapoznania się ze sposobami pracy nauczyciela z dziećmi, oraz obserwowania funkcjonowania dziecka w grupie. Takie zajęcia odbyły się w naszej grupie 26.11.2019r. Tematem zajęć była Piramida Zdrowia. Dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego i racjonalnego odżywiania, oraz stworzyły Piramidę Zdrowia i Aktywności Fizycznej.

PIRAMIDAFIOLKIPIRAMIDAFIOLKI2

ANDRZEJKI

W ostatni piątek listopada ( 29.11.19) nasze małe Fiołki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.Dzięki wróżce która nas odwiedziła, dzieci "poznały" swoją przyszłość . To był dzień pełen muzyki , śmiechu i dobrego humoru. Ten pełen magii piątek był świetną okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową.