Fiołki

Przedszkole Niepubliczne Reksio


 

 

Grupa 0 A

Grupa 0 B

BRATKI

bratki

STOKROTKI

stokrotki

FIOŁKI

fiołki

CHABRY

DZIEŃ MUZYKI

W poniedziałek celebrowaliśmy dzień muzyki. Gościliśmy w naszym rozśpiewanym przedszkolu Pana S. Staniszewskiego, eksperta od instrumentów muzycznych. Nasi mali muzycy ,mieli okazję grać na takich instrumentach jak: marakasy, bęben marszowy czy janczary. To było bardzo inspirujące spotkanie. Resztę dnia, umiliły nam konkursy muzyczne.

Fiołki Dzień muzykiFiołki Dzień muzyki2

ZAJĘCIA KRETYWNE

Na dzisiejszych zajęciach kreatywnych, dzieci tworzyły egzotyczne dzieła sztuki. Nasi mali artyści wykazali się pomysłowością i wielką chęcią działania. Efekt końcowy zwala z nóg:) Picasso byłby zawstydzony.

Fiołki ZajęciaFiołki Zajęcia2

DZIEŃ ZWIERZĄT

Z okazji dnia zwierząt, do przedszkola zawitały dwa czworonożne stworzenia. Pies Filip i chomik Piotruś. Filip to żywiołowy labrador gotowy na wspólną zabawę z dziećmi. Zademonstrował nam swoje umiejętności, i pokazał , że przeciąganie zabawki jest świetną formą rozrywki. Dzieci były zachwycone pieskiem. Za to Piotruś to ciche i spokojne stworzenie. Dzieci chętnie brały go w rączki, i głaskały jego aksamitne futerko. Bardzo miło spędziliśmy piątek.

Fiołki Dzień zwierzątFiołki Dzień zwierząt2

Dzień Poczty Polskiej ( Dzień Listonosza)

Dnia 18 października Fiołki odwiedziły Urząd Pocztowy. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty, oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Obejrzały hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe i worki na listy . Każdy Fiołek samodzielnie podpisał kopertę i przykleił znaczek pocztowy. Wycieczka była bardzo interesująca , a dzieci wracały do przedszkola z uśmiechem na twarzy:)

Fiołki Dzień listonoszaFiołki Dzień listonosza2

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dnia 14 października w poniedziałek ,odbył się w przedszkolu dzień Nauczyciela . Było bardzo uroczyście i nastrojowo. Dzieci przedstawiły nasz autorski wiersz pt. " Fiołki aniołki" i zaśpiewały piosenkę pt." Idą witaminki". Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze:)

Fiołki Dzień nauczycielaFiołki Dzień nauczyciela2