Luty 2019

ZUCHY NA START - Dzieci miały możliwość spotkania z P. Harcmistrz Anetą, która wprowadziła grupę w zasady zuchów. Zuchy to dzieci w wieku 6-9 lat Charakterystyczną formą aktywności zuchów jest zabawa w kogoś lub w coś – realizowana zespołowo przez zdobywanie sprawności oraz podczas zbiórek pojedynczych gromady. Animatorem zabawy jest wódz zuchowy – drużynowa/drużynowy. Zuchy realizują zadania gwiazdki na zbiórkach, w domu i w szkole. Drużynowy wraz z przybocznymi motywują i wspierają zucha w wykonywaniu zadań, nadzorują ich realizację, przy aktywnym wsparciu rodziców. Dla zapewnienia pełnego rozwoju stosowany jest system trzech gwiazdek: I gwiazdka – zuch ochoczy, II gwiazdka – zuch sprawny, III gwiazdka – zuch gospodarny. Dzieci poznały również strój zucha.

grupa 0L1   grupa 0L2