Fiołki

Przedszkole Niepubliczne Reksio


 

 

Grupa 0 A

Grupa 0 B

BRATKI

bratki

STOKROTKI

stokrotki

FIOŁKI

fiołki

CHABRY

Kwiecień 2019

DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Dzisiaj obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jest to święto obchodzone 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ma ono na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. Zajęcia, zabawy i działania dzieci związane były dzisiaj z książką. Zorganizowaliśmy w ,,Kąciku książki” wystawę ulubionych bajek, dzieci miały okazję zaprezentować swoje ulubione książki. Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.

fiołki dzień książki

KONCERT

Dzisiaj odbył się w przedszkolu kolejny koncert Filharmonii Pomysłów pt. "Fantom Klawiaturnik". Dzieci zapoznały się z brzmieniem instrumentów klawiszowych, nie zabrakło również muzycznych żartów oraz ciekawych, budzących radość popisów aktorskich.

fiołki koncert

CHEMICZNE SHOW

Dzisiaj uczestniczyliśmy w warsztatach chemicznych pt. "Chemiczne show". Po krótkiej pogadance dotyczącej zasad bezpieczeństwa dzieci „pod okiem” pań prowadzących mogły pomagać w eksperymentach. Obserwowaliśmy m.in jak powstają kolorowe substancje oraz jak można nadmuchać balon używając octu i sody.

fiołki chemiczne show

ZAJĘCIA OTWARTE

Dzisiaj odbyły się w naszej grupie zajęcia otwarte. Rodzice mieli możliwość obserwacji krótkich zajęć dydaktycznych, wprowadzających w świąteczny klimat. Rozmawialiśmy o zwyczajach wielkanocnych oraz wykonaliśmy wspólnie "Wielkanocnego kurczaczka".

fiołki zajecia otwarte 1 fiołki zajęcia otwarte