Bratki

1. Mikołajki

Po przeczytaniu listu, który otrzymaliśmy od Mikołaja, dzieci z niecierpliwością czekały na jego przyjście. Przekraczając próg drzwi do sali dał znać,że nadchodzi (dzwoniły dzwoneczki). Dzieci wprost nie mogły się doczekać, ujrzenia go na własne oczy. Święty Mikołaj opowiedział dzieciom o krainie skąd pochodzi i chętnie odpowiadał na ich pytania pytania. Każda grupa miała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności; my zaprezentowaliśmy wiersz pt., „Mikołaj”. Po występach przeczytał dzieciom piękną bajkę wigilijną i rozdał dzieciom upominki. Każde dziecko chciało przypomnieć mu o swoim prezencie zapisanym w liście do niego. Zapewnił, że nikogo nie zawiedzie i na pewno jedna zabawka z listy znajdzie się pod choinką.

2.Warsztaty Świąteczne

Dzieci zaprezentowały gościom występ artystyczny. Były świąteczne wierszyki, tańce i piosenki. Oczywiście nie mogło zabraknąć także pięknego zwyczaju śpiewania kolęd. Dzieci bardzo denerwowały się wystąpieniem przed rodzicami, były zarazem podekscytowane i przerażone. Oczywiście nie miały czym się stresować bo jak tylko pojawiły się przed rodzicami wszystkie piosenki, wiersze oraz tańce zaprezentowały w sposób perfekcyjny. Po występach dzieci wraz z rodzicami mogli wykonać upominki, które zabierali do domu.

warsztaty 1warsztaty 2

3.Wigilia przedszkolna

Wigilia jest czasem wspaniałym dla dzieci jak i dorosłych. Dnia 17.12 wszystkie grupy miały okazje spędzić, wspólną wigilię przy jednym długim stole. Dzieci były zachwycone wystrojem tych stołów oraz faktem, iż spożywają posiłek siedząc, przy tym samym stoliku wraz ze swoimi paniami z grupy. Nie mógłby ten dzień odbyć się bez dzielenia opłatkiem oraz wspólnym kolędowaniu.

wigilia