Chabry

Projekty realizowane w roku przedszkolnym 2023/2024 w grupie CHABRY :

„SZTUKA EMOCJI"

Głównym celem projektu jest przybliżenie i oswojenie dzieci ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach. Założeniem akcji jest wzmacnianie poczucia wartości, indywidualność, oryginalność dziecka oraz potrzeby tworzenia relacji osobowych i uczestnictwa w grupie.
Przygotowanie do rozumienia emocji, uczuć własnych i innych ludzi oraz dbanie o jego zdrowie psychiczne. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, europejskim i światowym. Kształtowanie umiejętności rozumienia i interpretowania pojęć przy wykorzystaniu różnych form sztuki. Odkrywanie ich talentów.

"DOTKNIJ, POCZUJ, ZOBACZ"

Głównym celem projektu jest wzbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego.
Założeniem jest rozwijanie u dzieci motoryki małej, czyli zdolności manualnych dziecka, oraz poprawa ruchów precyzyjnych, integracja grupy przedszkolnej, umiejętności pracy w grupie oraz niwelowanie napięć emocjonalnych.

"KREATYWNY PRZEDSZKOLAK- KREATYWNE DZIECKO"

Głównym celem jest kreatywne i twórcze działanie przedszkolaków z nauczycielami, uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić “coś z niczego”.
Założeniem projektu jest doskonalenie umiejętności planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości, koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy.