Bratki

Projekty realizowane w roku przedszkolnym 2023/2024 w grupie BRATKI:

"UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ"

Ogólnopolski Program to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Chcemy pokazać, że nauka kodowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani trudna, ani nieciekawa. Zajęcia z kodowania nie muszą być też przeprowadzane wyłącznie w pracowni komputerowej.

"MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"

Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwawe współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi,szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi, specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi w całej Polsce. Założeniem programu jest realizacja modułów sprzyja kształceniu u dzieci kompetencji, kluczowych, które stanowią połączenie wiedzy, umiejętności i postaw uważanych za niezbędne dla potrzeb samorealizacji i rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, integracji, społecznej oraz zatrudnienia.