Bratki

Marzec 2019

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY- DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR

To już III edycja konkursu, zapoczątkowanego w naszym przedszkolu z okazji Powitania Wiosny. Jak co roku prosimy rodziców o przygotowanie dzieciom "szalonych" fryzur, które będą metodą głosowania oceniane przez kolegów i koleżanki w grupie. Tego wiosennego dnia odwiedził nasze przedszkole gość – Pani Wiosna, która przeczytała list oraz zadała dzieciom różne zagadki. Dzieci bez żadnego problemu poradziły sobie z nimi. Każda grupa miała możliwość zaprezentowania swoich fryzur na specjalnym podeście. Wyłonienie zwycięzcy nie było takie proste, dzieci z innych grup oceniały najlepsze fryzury i ustawiały się przed danym dzieckiem tylko tak mogliśmy wytypować najlepszą trójkę. Każde dziecko otrzymało dyplom i nagrodę, ponieważ nasze motto brzmiało : Nie ważna wygrana tylko dobra zabawa. Po rozdaniu nagród dzieci mogły skosztować pyszne babeczki przygotowane przez Mamę Franka. Serdecznie dziękujemy za poczęstunek.

bratkiDszalonychfryzur

Spotkanie z muzyką etniczną

Dzisiaj po raz kolejny odwiedził nasze przedszkole pan Sławek Głowala- artysta, pasjonat muzyki etnicznej. Dzieci miały okazję posłuchać bajki przeplatanej muzyką- dźwiękami przyrody. Wszystko to dzięki niecodziennym instrumentom egzotycznym. Poznaliśmy ksylofon, didgeridoo, różnego rodzaju grzechotki oraz bębny m.in. UDU, „Gadający” bęben. Wielką radość sprawiła dzieciom możliwość grania na instrumentach, a przede wszystkim na bębnach.

bratkiSpotkanieM