Grupa 0 C

Przedszkole Niepubliczne Reksio


 

 

GRUPA 0 (A , B)

Grupa 0 C

BRATKI

bratki

STOKROTKI

stokrotki

FIOŁKI

fiołki

CHABRY

Luty 2019

 

1. DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezentami. Zatem zgodnie z tradycją, 14 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Dzieci poznały tradycję tego święta oraz wykonały prace plastyczne - Walentynki, które podarowały rodzicom.

walentynki irysy

 

2. DZIEŃ DINOZAURA- W piątek 15.02. dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Kota, wszyscy z chęcią prezentowali materiały przyniesione z domu. Koty królowały w tym dniu Dzieci poznały tradycje i zwyczaje kotów, oglądaliśmy piękne albumy o kotach oraz naśladowaliśmy je. Na wszystkie dzieci czekała niespodzianka- odwiedziny w naszym przedszkolu kota Michalinki z grupy Chabry! Mogliśmy pogłaskać go oraz porozmawiać z mamą o jego zwyczajach i zachowaniach. 27 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci w tym dniu przyniosły figurki, maskotki oraz książki związane z dinozaurami, dzięki temu mogliśmy poznać różne ciekawostki z czasów prehistorycznych. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Wspaniałą przygodę zakończyły wspólne zabawy muzyczne i ruchowe. Każde dziecko wykonało także pracę plastyczną według własnego pomysłu.