Na przełomie marca i kwietnia wszystkie grupy wzięły udział w wewnątrzprzedszkolnym konkursie fotograficznym na najciekawszy

"Wiosenny kolaż".

 Zadaniem konkursowym było utworzenie kolażu ze zdjęć wykonywanych podczas zajęć o tematyce wiosennej. Na kolażach było widać przepiękne dekoracje, kolorowe i kreatywne prace plastyczne, a także relacje ze spacerów, gdzie dzieci poszukiwały pierwszych oznak wiosny. Konkurs wygrała grupa Fiołki. Gratulacje!

 

 

KOLAZ

 

WIELKANOC

 

Kolorowa

 

KONCERT MUZYKI ETNICZNEJ

W kwietniu dla starszych porzedszkolaków odbył się koncert muzyki etnicznej. Pan Sławek Głowala wielki pasjonat tego gatunku muzycznego , zaprosił dzieci do wspólnej zabawy i zaprezentował instrumenty, które pochodzą z odległych stron świata. Dzieci miały okazję zapoznać się z ich budową, a także melodią jaką wydają. Nasze przedszkolaki z przyjemnością skorzystały też z okazji zagrania na kilku najciekawszych instrumentach. To było niesamowite doświadczenie, które przybliżyło dzieciom klimat etnicznej muzyki.

 

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

Tradycyjnie przywitaliśmy wiosnę SZALONYMI FRYZURAMI ! 

21 marca w naszym przedszkolu, aż kręciło się w głowie od fantazyjnych i kolorowych uczesań. Dzieciom i rodzicom puściły wodze fantazji i mogliśmy oglądać naprawdę zjawiskowe upięcia i konstrukcje na włosach. 

 

 

 

 

ŻYCZENIA

 

Tradycyjnych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten świąteczny czas będzie pełen miłości radości i dobroci. Niech przy stołach w Państwa domach zasiądą wszyscy bliscy i przyjaciele. Natomiast Nowy 2022 Rok 

 

 

MIKOŁAJKI  

 

Mikołajki to w naszym przedszkolu jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. W tym dniu przedszkolaki ubrały się na czerwono, a ich głowy zdobiły mikołajkowe czapki oraz świąteczne opaski. Dzieci otrzymały prezenty, które zapakowane czekały już od rana pod choinką, śpiewały świateczne piosenki oraz obejrzały spektakl pt. "Elfy trzy" w wykonaniu teatru Kultureska. Uśmiechu  na twarzach nie brakowało, a w powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery. Na takie chwile zawsze warto czekać!

 

 

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 

Tradycyjnie z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.  W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z pracownikami przedszkola uroczyście odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego"

Przez cały tydzień podczas zajęć wszystkie przedszkolaki poznawały symbole narodowe, zapoznały się z historią swojego kraju oraz wykonywały piękne prace plastyczne związane z Polską.

 

 

 

CUDA Z DYNI-KONKURS

Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie „Cuda z dyni”. Prace, które otrzymaliśmy nas zachwyciły! Są niezwykle oryginalne, pomysłowe, ujmują starannością z jaką zostały wykonane. Bardzo ciężko było wyłonić najciekawsze dynie. Wszystkie dzieci, które wzięły udział  w konkursie otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. 

 WIZYTA PANI LEŚNIK

 

W październiku nasze przedszkole odwiedziły panie pracujące w Nadleśnictwie w Solcu Kujawskim. Przedstawiły nam prezentację multimedialną o zwierzętach leśnych oraz ich tropach. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Wielką atrakcją było poroże jelenia, które dzieci mogły obejrzeć i dotknąć. Panie podkreślały, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. 

 

 

JUBILEUSZ 25-LECIA PRZEDSZKOLA

       Dwadzieścia pięć lat temu, 1 września 1996r. przy ulicy Bohaterów Września 5, rozpoczęło swoją działalność Przedszkole Niepubliczne Reksio. Powstało z inicjatywy Henryki Czajkowskiej i Marii Kierońskiej, które do dziś zarządzaja placówką. Obecnie przedszkole działa pod nazwą “Centrum Edukacji i Zabawy sp. z o.o.” i zatrudnia 15 nauczycieli oraz 10 pracowników niepedagogicznych. Od 2013 r. pracuje w dwóch budynkach – przy ul. Bohaterów Września oraz przy ul. Piastów. Wynikało to z dużego zainteresowania przedszkolem i coraz większą liczbą zgłoszeń.

     Przedszkole posiada atrakcyjny plac zabaw wyposażony w zestawy rekreacyjne, szeroką bazę dydaktyczną np. przenośny sprzęt do ćwiczeń gimnastycznych, tablice multimedialne, komputery, tablety, bogatą bibliotekę dla dzieci oraz mnóstwo zabawek. Nauczyciele wdrażają w swojej pracy programy wychowania przedszkolnego z listy MEiN oraz opracowują własne, innowacyjne programy np. zajęcia sportowe na hali OSiR. Podczas pracy z dziećmi stosowane są ciekawe metody aktywizujące oraz proponowane są zajęcia dodatkowe np. Odimienna metoda nauki czytania Ireny Majchrzak, język migowy czy wyjścia na basen. Kadra pedagogiczna posiada wielokierunkowe kwalifikacje o specjalnościach: nauczyciel edukacji przedszkolnej, nauczyciel języka angielskiego, logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta, nauczyciel gimnastyki korekcyjnej oraz nauczyciel języka migowego. Nauczyciele zdobywają następne stopnie awansu zawodowego. Znaczącą rolę w przedszkolu sprawuje personel niepedagogiczny, a prowadzenie własnej kuchni pozwala przygotowywać zdrowe i smaczne posiłki uwzględniając zalecenia dietetyczne. Obecnie funkcje dyrektorów sprawują Maria Kierońska i Izabela Czajkowska.

     Dziękujemy Pani Burmistrz i pracownikom urzędu miasta za 25 lat współpracy, a mieszkańcom naszego miasta i gminy za zaufanie i wybór naszej placówki opiekuńczo-wychowawczo-dydaktycznej dla swoich dzieci.

 

 

WRZESIEŃ 2021 

 

Wakacyjnej sielanki minęła już pora. Radośnie ogłaszamy
WRÓCILIŚMY DO PRZEDSZKOLA!
Są koledzy i koleżanki, Panie w przedszkolu, klocki i przytulanki.
Przed nami kolejny wspaniały rok, WITAJ PRZEDSZKOLE, tęskniliśmy, że szok !!

 PIERWSZYDZIEN

 

ZAKOŃCZENIE ROKU 2020/2021 

 

Wszystkim Rodzicom i Dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony rok.

Serdecznie życzymy, aby nadchodzące wakacje były radosne, ciekawe, słoneczne,

a przede wszystkim bezpieczne. Niech to będzie czas zasłużonego wypoczynku,

by nabrać siły na kolejny rok nauki i zabawy. 

Gmina Węgorzewo - Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka

 

WIZYTA W BIBLIOTECE

 

Po dłuższym czasie odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną. Dzieci z przyjemnością wysłuchały opowiadania pt." Maja na tropie jaja", a później rozwiązywały krzyżówkę, której pytania dotyczyły przeczytanego tekstu. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze oraz przybliżają literaturę dziecięcą. Na koniec dzieci obiecały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki do nauki czytania. 

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA

 

Wszystkim dzieciom - tym małym i tym dużym - z okazji Dnia Dziecka

życzymy spełnienia wszystkich marzeń, aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze,

beztroskie i trwało jak najdłużej.

Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na Waszych twarzach i każdego dnia spotykają Was nowe przygody

w gronie wspaniałych przyjaciół i kochającej rodziny.

Nasze grupy - Zespół Żłobków m.st. Warszawy 

 

 

KONKURS MUZYCZNO-TANECZNY

 

Grupa Fiołków i Irysów wzięła udział w konkursie muzyczno-tanecznym zorganizowanym przez Soleckie Centrum Kultury. Naszym zadaniem było nagranie filmiku z wykorzystaniem muzyki przygotowanej przez SCK. W wyniku głosowania zebraliśmy, aż 95 polubień i zdobyliśmy III miejsce!

 

 

 

WIOSNA W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

 

 Piękna pogoda to okazja do wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przedszkolaki wyruszyły więc do ogrodu przedszkolnego, aby bawić się w berka, wspinać się po ściance i zjeżdżać ze ślizgawek. Dużym zainteresowaniem cieszą się także nowe atrakcje: samochody i tor przeszkód. Dzieci wiedzą, że dzięki ruchowi na świeżym powietrzu nie tylko świetnie się bawią, ale również podnoszą sprawność fizyczną.

 

 

WIELKANOC

 

wielkanoc21

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

Tadycyjnie w naszym przedszkolu na powitanie wiosny odbył się "Konkurs szalonych fryzur". Na włosach przedszkolaków mogliśmy oglądać naprawdę zjawiskowe upięcia i konstrukcje. Dziękujemy za tak liczny udział i gratulujemy zwariowanych pomysłów. 

 

 

 

WYNIKI KONKURSU "SPORT TO ZDROWIE" 

 

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Sport to zdrowie” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a autorzy najciekawszych prac dodatkowo nagrody rzeczowe. Oto lista laureatów:

 

I miejsce Filip P. (Fiołki)

II miejsce Kornel U. (0A)

III miejsce Maja K. (Fiołki)

 

Wyróżnienia: Tymon G.(Fiołki), Wiktoria G.(0B), Kornelia K. (0A), Maksymilian K. (Irysy), Zuzanna P. (0A), Hanna B. (0B). 

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 Dzień Babci i Dziadka to idealna okazja dla wnuków, żeby podziękować dziadkom za ich bezgraniczną miłość, ciepło i troskę. Z tej okazji nasze przedszkolaki z pomocą swoich pań przygotowały niespodziankę w postaci upominków, a w kronice e-dziennika zostały zamieszczone linki do filmików z krótkimi występami dzieci.

 

 139722798 168971278312105 8376310928164459268 n

 

 

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

 

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas pełen dobrej energii rodzinnej atmosfery wspólnego kolędowania Z tej okazji życzymy aby zbliżające się święta były niezapomnianym czasem spędzonym w zdrowiu i b 1 

 

 

MIKOŁAJKI

 

"Święty Mikołaj nosi maseczkę i może podróżować po świecie dzięki specjalnemu zezwoleniu.Ma już międzynarodowy certyfikat podróżniczy: może podróżować wszędzie i rozdawać prezenty wszystkim dzieciom na świecie"

4 grudnia WIRTUALNY MIKOŁAJ odwiedzi nasze przedszkole i zostawi dla dzieci upominki :)

W tym dniu również będą wykonywane  ZDJĘCIA OKOLICZNOŚCIOWE

 

Do kogo zapuka Święty Mikołaj? – To Nasz Region

 

 

ANDRZEJKI

 

 Pod koniec listopada w naszym przedszkolu będziemy obchodzić Andrzejki. Będzie to z pewnością magiczne spotkanie, pełne wróżb, radości i zabawy. 

 

 

Zabawy andrzejkowe dla dzieci | Blog Helen Doron

 

 

DZIEŃ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 

 

W listopadzie we wszystkich grupach dominowała tematyka patriotyczna. Kultywowaliśmy polską tradycję obchodzenia Święta Niepodległości. Doskonaliliśmy śpiew humnu Polski, by godnie wziąć udział w kolejnej edycji akcji MEN #SzkołaDoHymnu. Wartością przewodnią była miłość do ojczyzny.

 

 

 

 

JESIEŃ W PRZEDSZKOLU 

 

Piękna, kolorowa jesień na dobre rozgościła się w naszym przedszkolu. Dzieci wraz ze swoimi Paniami rozmawiają na zajęciach o zmianach zachodzących w przyrodzie. W salach znajdują się kąciki przyrodnicze, a na tablicach jesienne prace wykonane z darów jesieni m.in żołędzi, kasztanów, liści, jerzębiny.

 

jesień2020

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

dzieńnauczyciela